נשים, מי מכן רוצה להיות נהגת קטר?

המהפכה הפמיניסטית הגיעה גם לרכבת: ברכבת ישראל החליטו לפתוח קורס חדש שיכשיר גם נשים להיות נהגות קטר. מספר מועמדות כבר נרשמו - ובקרוב יובילו את מאות הנוסעים בקרונות הרכבת נהגות מן המניין

מי מעוניינת? (רכבת ישראל פייסבוק)

אם למישהי היה אי פעם חלום להפוך לנהגת קטר ברכבת - כעת הוא יכול להתממש: הנהלת רכבת ישראל מתכוונת לפתוח בפעם הראשונה בתולדותיה קורס מפעילי קטר לנשים, שיסמיך נהיגה ברכבות נוסעים. ההחלטה באה כחלק מתכנית של הרכבת להפעלת קווים חדשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בינתיים, כ-20 נשים כבר הגישו את מועמדותן - וביקשו להשתתף בקורס, שיהיה קצר יותר מהקורסים בעבר ויימשך רק שנה. אז מהן הדרישות? תעודת בגרות מלאה / טכנאי / הנדסאי / תואר אקדמי, השכלה בתחומים טכנולוגיים - יתרון, ידיעת השפה האנגלית ברמה גבוהה, יכולת למידה, תפקוד במצבי לחץ, יכולת עבודה בצוות ועבודה במשמרות בשעות לא שגרתיות.

על פי אתר הרכבת, אזורי העבודה הם חיפה, לוד ובאר שבע. המועמדות שיימצאו מתאימות לתפקיד יחויבו לעבור בדיקות כשירות רפואית, סיווג בטחוני ובדיקות התאמה לתפקיד, כמו גם גברים שימוינו לאותו קורס.

נהג קטר ששוחח עם חדשות 2 Online אמר כי אין מניעה לנשים לבצע את התפקיד. "זה רעיון מצוין, ולא ברור למה עד היום זה לא קרה", הוא סיפר. "זו עבודה תחת לחץ, ואין כמעט עבודה פיזית למעט הכנת הרכבת ואין שום בעיה שהן ישתלבו, אנחנו מחכים להן".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv