פירוק רשות השידור יוצא לדרך: המנכ"ל פוטר

כונס הנכסים נכנס לתפקידו הרשמי כמפרק רשות השידור - ופיטר באופן מיידי את המנכ"ל, יוני בן מנחם. כמו כן מינה הכונס את יונה ויזנטל לעורך הראשי. עוד על פי הצעת החוק, אגרת הטלוויזיה תבוטל - ותוקם רשות שידור חדשה

העורך הראשי החדש. ויזנטל (חדשות 2)

החל תהליך פירוק רשות השידור: כונס הנכסים הרשמי של הרשות נכנס רשמית לתפקידו - וכבר פתח במהלך משמעותי, לאחר שהורה על סיום תפקידו באופן מיידי של המנכ"ל המכהן, יוני בן מנחם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בן מנחם כיהן בתפקיד מאז שנת 2011, ובעבר כיהן כעורך הראשי של קול ישראל, ושימש ככתב ופרשן מדיני. מי שמונה לתפקיד העורך הראשי ברשות במקומו הוא יונה ויזנטל, עד לא מזמן סמנכ"ל התוכן של חברת yes. הוא ייכנס לתפקידו בעוד שבוע מהיום.

אגרת הטלוויזיה תבוטל, רשות שידור חדשה תוקם

בסוף חודש יולי, בעיצומו של מבצע "צוק איתן", אישרה הכנסת את המהלך הדרמטי של פירוק הרשות - והקמתו של גוף שידור ציבורי חדש. כמה ממטרות חוק השידור הציבורי החדש הן ביטול תשלום האגרה והמינויים הפוליטיים בתוך הרשות.

הצעת החוק מבוססת על המלצות ועדת לנדס לבחינת המתווה החדש לשידור הציבורי, שפרסמה בחודש מרס האחרון את המלצותיה ובהן הופיעו מספר מהלכים דרמטיים. על פי הצעת החוק, ב-31 במרס 2015 תיסגר רשות השידור, תבוטל אגרת הטלוויזיה - ויוקם תאגיד שידור ציבורי חדש. בחוק נקבע כי לפחות 25% מעובדי התאגיד החדש יהיו עובדי רשות השידור.

רשות שידור ציבורית חדשה תוקם (יוסי זילברמן)

בתאגיד השידור החדש יפעלו שלוש תחנות טלוויזיה - ערוץ כללי (ערוץ 1), ערוץ בערבית (ערוץ 33) וערוץ לילדים ולנוער. כמו כן, כל תחנות הרדיו הפועלות כיום תחת רשות השידור ימשיכו לפעול תחת התאגיד החדש. בנוסף, תוקם חטיבת חדשות מאוחדת שתכלול את חדשות הטלוויזיה והרדיו בעברית, והחדשות בטלוויזיה וברדיו בערבית.