התבצרות עובדי המפעל הסתיימה בריקודים

שוחטים במפעל עוף בעכו הסתגרו הבוקר במקום במחאה על החלטת ההנהלה להפסיק את הסכם ההתקשרות עם חברת הקבלן שמעסיקה אותם. לאחר הגעת כוחות משטרה גדולים למקום, יצאו העובדים מהמפעל כשהם רוקדים ושרים שירי תפילה - בתקווה כי מחאתם תישא פרי

המחאה הסתיימה בריקודים: כ-40 עובדים המועסקים כשוחטים בחברת "מילועוף", התבצרו מאז שעות הבוקר במפעל באזור התעשייה בעכו - כשמולם עמדו כ-30 שוטרי יס"מ שהוזמנו על ידי הנהלת המפעל בניסיון לפנות את העובדים המוחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העובדים השובתים התבצרו במפעל במטרה למנוע את הגעתם של עובדים חלופיים, שלטענת הוועד - המאוגד בארגון כוח לעובדים - הובאו בניגוד לחוק ההסכמים הקיבוציים. לאחר הגעתם של כוחות המשטרה למקום, יצאו העובדים מהמפעל ללא שימוש בכוח - תוך שהם רוקדים ושרים שירים בהם: "והעיקר לא לפחד כלל".

בהנהלת המפעל הסבירו כי מחאת העובדים באה על רקע ההחלטה להפסיק את חוזה ההתקשרות עם חברת הקבלן שהעסיקה את שוחטי העופות - ולעבור למתכונת של העסקה ישירה. לאחר התבצרות העובדים הבוקר במפעל, פנה אליהם מנכ"ל החברה, והציע להם לעבור את תהליכי הראיונות והקבלה של העובדים הסדירים בחברה - ולמעשה לשמור על מקום עבודתם.

השוחטים מתבצרים במפעל (צילום: יוסי בן שושן)

ההנהלה: "מעדיפים לשלם ישירות לעובדים ללא דמי תיווך"

אלא שבוועד השוחטים טוענים כי הסיבה האמיתית להחלטת ההנהלה היא מאבק העובדים שנמשך חצי שנה מול חברת הקבלן "המאיר", לטובת שיפור בתנאי העסקתם. לדבריהם, המשא ומתן מול החברה הקבלנית נפסק בחודש מרץ לאחר שהנהלת "מילועוף" התערבה - ופסלה על הסף דיון בשיפור תנאי העובדים.

מאז השביתו העובדים מספר פעמים את עבודתם במפעל, במחאה על התערבות "מילועוף" במו"מ הקיבוצי מול חברת הקבלן. "החברה מקפידה לנהוג כלפינו בחוסר תום לב", האשים סבי עמר, יו"ר ועד העובדים.

מהנהלת "מילועוף" נמסר בתגובה כי "בימים אלה החברה קולטת את השוחטים כעובדים מן המניין והם ייהנו מההסכם הקיבוצי הנהוג בחברה, ומכלל ההטבות מהם נהנים עובדי מילועוף. אנו מעדיפים לשלם ישירות לעובדים במקום לשלם דמי תיווך לחברה קבלנית".