הפרקליטות: שוקלים להעמיד לדין את רוני מאנה ויורם יוסיפוף

פרקליטות מחוז תל אביב זימנה את איש העסקים רוני מאנה ואת עו"ד הדין יורם יוסיפוף לשימוע במשרדי הפרקליטות. על פי החשד, השניים ביצעו עברות מס בשנים 2006-2007 במסגרת עסקאות שבוצעו עבור אנשי העסקים שעיה בוימלגרין וארקדי גאידמק

חשוד בהעלמת מס בשנים 2006-2007. מאנה (חדשות 2)

פרקליטות מחוז תל אביב שוקלת להעמיד לדין את איש העסקים רוני מאנה ועורך הדין יורם יוסיפוף בגין עבירות מס. על פי החשד, מאנה תיווך בעסקאות ב-2006-2007 שהניבו לו וליוסיפוף הכנסות של יותר מ-25 מיליון שקלים, ורשם אותן בחברה ההפסדית "לנדקו", כדי לקזז הפסדים. בנוסף, חשוד מאנה כי ביצע דיווח כוזב על רווח של שלושה מיליון שקלים בשנת 2007.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרקליטות מחוז תל אביב-יפו הודיעה היום לאיש העסקים ולעורך הדין, כי נשקלת העמדתם לדין בכפוף לשימוע שייערך להם. יחד עם רוני מאנה ויורם יוסיפוף זומנו לשימוע גם איש העסקים פרדי רובינסון והחברות "רוי נדל"ן גרופ", שבשליטת מאנה ויוסיפוף, ו"לנדקו", שבשליטת יוסיפוף, באמצעות חברת "MASY".

החקירה שנוהלה בידי רשות המסים, העלתה חשד כי במהלך השנים 2006-2007 תיווך מאנה במספר עסקאות עבור אנשי העסקים שעיה בוימלגרין וארקדי גאידמק. בין היתר, לפי החשד, תיווך מאנה בעסקה בה רכש בוימלגרין את גרעין השליטה בחברת אזורים מאי.די.בי ובעסקה בה רכש בוימלגרין את מתחם בית-החולים אסותא בתל-אביב.

נעזר בשירותיו של מאנה. גאידמק (חדשות 2)

בנוסף, תיווך מאנה בשלוש עסקאות עבור ארקדי גאידמק: רכישת גרעין השליטה בחברה הציבורית גילאון, עסקה למכירת מניות "אוסיף" של קבוצת "חברות אביב", והסכם הפשרה בין גאידמק לבין בועז יונה מחברת "חפציבה", להחזר מקדמה לבניית 30 יחידות דיור בהר חומה. הסכמי תיווך אלו הניבו למאנה וליוסיפוף הכנסות של למעלה מ-25 מיליון שקלים.

מחומר הראיות עולה כי בשנים 2006-2007 עשו לכאורה מאנה, יוסיפוף ורובינסון מעשי מירמה שהביאו לרישום הכנסות התיווך של רוני מאנה בחברה ההפסדית "לנדקו" (לשעבר לור"ם - החברה לפיתוח לוד רמלה) שבבעלות יוסיפוף. על פי החשד, מטרת המהלך הייתה קיזוז הפסדי לנדקו באופן שיאיין את חבותם במס. בנוסף, בשנת 2007 דיווח מאנה על רווח נוסף של כשלושה מיליון שקלים מעסקת תיווך כעל רווח הון ולא כעל הכנסה, כך ששילם בגינו מס בשיעור 20% בלבד.

בעקבות זאת ובגין חשדות נוספים, נשקלת העמדתם לדין של מאנה ויוסיפוף בעבירות של השמטת הכנסות, שימוש במסמכים כוזבים ושימוש במירמה, עורמה ותחבולה (עבירות על סעיף 220 לפקודת מס הכנסה). התיק נחקר על-ידי משרד פקיד שומה חקירות תל-אביב ברשות המיסים ומטופל על-ידי עורכות הדין איריס שמואלי ויפעת גדנקן מפרקליטות מחוז תל-אביב (מיסוי וכלכלה).

עורך הדין אודי ברזילי, המייצג את רוני מאנה, מסר בתגובה: ״מאנה פעל לכל אורך הדרך באופן חוקי ולגיטימי, ובשקיפות מלאה מול רשויות המס, ולפי כל הכללים והנהלים. אנו משוכנעים כי הפרקליטות תגיע בעצמה למסקנה זו. מאנה לא היה שותף בחברה המדוברת, ולא היה קשור לפעולות כלשהן שנעשו בה".