מאות עובדי כיל חסמו צירים בת"א

הניסיון של נתניהו להתערב במשבר הפיטורים בכיל לא מרגיע בינתיים את עובדי החברה: מאות מהם הגיעו להפגין מול מטה החברה בתל אביב, וחסמו את אזור אבן גבירול וקרליבך לפרק זמן קצר

מחאת עובדי כיל מתרחבת: משעות הבוקר (שלישי) מאות מעובדי הדרום מפגינים מול מטה הנהלת כיל בתל אביב. העובדים מוחים על משבר התעסוקה באזור הנגב ועל פיטוריהם של 140 מעובדי מפעלי "תרכובות ברום" ומפעלי ים המלח. בעקבות ההפגנה שנערכת במרכז העיר, מספר רחובות נחסמו לתנועה למשך זמן קצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העובדים המוחים התרכזו מול מגדל המילניום ברחוב הארבעה וחסמו אותו. לאחר מכן התקדמה התהלוכה לצומת הרחובות אבן גבירול, קרליבך ויהודה הלוי, בליווי כוחות משטרה ומג"ב גדולים. לאחר חסימה של מספר דקות, שבו הועבדים להפגין מול מטה ההנהלה.

אתמול הנחה יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן את ראשי הוועדים בדרום להיערך לקראת שביתה שתחל ביום חמישי הקרוב. היום ייכנס ניסנקורן את ראשי האיגודים המקצועיים וראשי המרחבים לצורך תכנון הצעדים שיינקטו בסוף השבוע.

מאות מפגינים בת"א (דוברות ההסתדרות)

ניסנקורן: "לא מוותרים על הדרום"

בין מקומות העבודה שכלולים בסכסוך נמצאים נמלי הים באשדוד ובאילת, רכבת ישראל בדרום, הרשויות המקומיות, משרדי הממשלה, בתי החולים הממשלתיים בדרום, מפעלים ומקומות עבודה נוספים במגזר הציבורי והפרטי.

בהסתדרות ציינו כי הרקע לשביתה נעוץ בפגיעה חמורה ומתמשכת בציבור העובדים בדרום הארץ. בארגון הוסיפו כי "העילות לסכסוך שההסתדרות הכריזה לפני כשבועיים, התייחסו למשבר העמוק שנוצר בדרום בעקבות גל הפיטורים ולנוכח קידום תכניות צמצום חד-צדדיות, ללא העמדת פתרונות העסקה חלופיים לתושבי האזור".

"לא מוותרים". ניסנקורן (פלאש 90, אורי לנז)

"לא נשלים עם המצב ולא ניתן יד להרחבת מעגל האבטלה", אמר יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, בהתייחסות לשביתה המתקרבת. "על מדינת ישראל להפעיל את מניית הזהב ולדאוג לעובדיה של קבוצת כיל. המאבק להצלת הדרום הוא מאבק של כל אזרחי ישראל אשר לא מוכנים לאבד על הפנים החברתיות של המדינה. לא מוותרים על הדרום".