הלך לעולמו איש העסקים שלמה שמלצר

מי שהיה בין היתר בעל השליטה בחברת "שלמה סיקסט", נפטר בגיל 67 כתוצאה משטף דם במוח. "אנו כואבים והמומים ממותו הפתאומי של אבי משפחתנו", ספד לו בנו

איש אהוב ומוערך. שמלצר (פלאש 90)

איש העסקים שלמה שמלצר נפטר היום (ג') בבית החולים תל השומר בגיל 67 כתוצאה משטף דם במוח. הוא התגורר בסביון, נשוי לעתליה ואב לשלושה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בנו של שמלצר,אסי, מסר בשם משפחתו: "אנו כואבים והמומים ממותו הפתאומי של אבי משפחתנו. שלמה היה איש אהוב ומוערך על ידי משפחתו, שותפיו ואלפי עובדיו. אני בטוח שנדע להמשיך את פועלו ולהוביל את פעילות כלל החברות השונות בקבוצת שלמה".

שמלצר היה בעל שליטה בכמה חברות בתחומי הרכב, התעשייה, המספנות והנדל"ן. פעילותו העיקרית מרוכזת תחת חברת שלמה החזקות, בה שימש כיושב ראש, ושמחזיקה בשלמה סיקסט, שעוסקת בין היתר בהשכרה, במכירה ובביטוח של כלי רכב.

שמלצר מוכר בשוק כאיש עסקים קשוח, חריף, היודע כיצד להסתייע בשוק ההון לצרכיו, וזכה לשם של מי שיודע לקנות בזול, ובאמצעות ניהול נכון לייצר ערך בהשקעותיו. כך עשה בחברת שלמה סיקסט, אותה קנה ב-1996 כחברה מפסידה ותוך כמה שנים הפך אותה למעצמת ליסינג, כך באפקון שנרכשה ב-2003 מידי הכונס של קבוצת פויכטונגר, תמורת כ-30 מיליון שקל בלבד (כעשירית משוויה הנוכחי), וכך גם במספנות ישראל, שנרכשה מהמדינה בנזיד עדשים ומוערכת כיום במאות רבות של מיליוני שקלים.

מלבד חברת ההחזקות היו לשמלצר מספר חברות נוספות: קבוצת אפקון, העוסקת בקבלנות ביצוע של מערכות חשמל ומיזוג אוויר; חברת גולד בונד, העוסקת בהפעלת מסוף מטענים באשדוד; מספנות ישראל, שאותה החזיק שמלצר בשיתוף עם סמי קצב ושלומי פוגל; שלמה נדל"ן, העוסקת בנדל"ן מניב בישראל ובמזרח אירופה; וכן פעילות של יבוא רכבי אופל לארץ.

בחודש יוני השנה הספיק שמלצר להודיע על רכישת רשת תחנות הדלק וחנויות הנוחות סונול מידיה של קבוצת עזריאלי.