מצוקת הדרום: לקראת שביתה מיום חמישי

יו"ר ההסתדרות הנחה את ראשי הוועדים להיערך לשביתה החל מיום ה'. מה צפוי להיות מושבת? נמלי אשדוד ואילת, רכבת ישראל בדרום, הרשויות המקומיות, משרדי הממשלה ובתיה"ח. הבוקר: מאות מעובדי הדרום יפגינו בת"א

העובדים מוחים (דוברות ההסתדרות)

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, הנחה היום (ראשון) את ראשי הוועדים בדרום להיערך לקראת שביתה שצפויה להתחיל ביום חמישי הקרוב בדרום הארץ. השביתה מגיעה בתגובה לפיטוריהם של 140 מעובדי כיל במפעלי "תרכובות ברום" ומפעלי ים המלח. במקביל, מחר בבוקר יפגינו מאות מעובדי הדרום, ביניהם עובדי קבוצת כיל, מול מטה הנהלת החברה בתל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין מקומות העבודה שכלולים בסכסוך נמצאים נמלי הים באשדוד ובאילת, רכבת ישראל בדרום, הרשויות המקומיות, משרדי הממשלה, בתי החולים הממשלתיים בדרום, מפעלים ומקומות עבודה נוספים במגזר הציבורי והפרטי.

בהמשך להנחיה שיצאה לראשי הוועדים, יו"ר ההסתדרות צפוי לכנס מחר את ראשי האיגודים המקצועיים וראשי המרחבים לצורך תכנון הצעדים.

מחר תתקיים הפגנה בת"א (דוברות ההסתדרות)

ניסנקורן: "לא מוותרים על הדרום"

בהסתדרות ציינו כי הרקע לשביתה נעוץ בפגיעה חמורה ומתמשכת בציבור העובדים בדרום הארץ. בארגון הוסיפו כי "העילות לסכסוך שההסתדרות הכריזה לפני כשבועיים, התייחסו למשבר העמוק שנוצר בדרום בעקבות גל הפיטורים ולנוכח קידום תכניות צמצום חד-צדדיות, ללא העמדת פתרונות העסקה חלופיים לתושבי האזור".

"לא נשלים עם המצב ולא ניתן יד להרחבת מעגל האבטלה", אמר יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, בהתייחסות לשביתה המתקרבת. "על מדינת ישראל להפעיל את מניית הזהב ולדאוג לעובדיה של קבוצת כיל. המאבק להצלת הדרום הוא מאבק של כל אזרחי ישראל אשר לא מוכנים לאבד על הפנים החברתיות של המדינה. לא מוותרים על הדרום".