אילן בן דב: "נכשלתי, לוקח אחריות"

אילן בן דב, איש העסקים שבעבר שלט בפרטנר, יוצא למתקפה נגד סמסונג לאחר התגליות על הטלפונים המתפוצצים. בן דב הודה בטעויותיו בניהול העסקים: "היו לי כישלונות, אבל הבנקים קיבלו את הכסף עד לאגורה האחרונה שלהם"

הטייקון לשעבר מודה בטעויות - ומחריף את המאבק בסמסונג: איש העסקים אילן בן דב, שהתפטר לאחרונה מדירקטוריון פרטנר, התראיין הערב (ו') לאולפן שישי והודה: "היו לי הרבה הצלחות וגם כישלונות - אני לוקח אחריות. המפסיד הכי גדול של האירועים הללו זה אני. היה לחברה שלי שווי עצום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הבנקים קיבלו את הכסף עד לאגורה האחרונה שלהם", הוסיף בן דב, שטען כי הוא אינו קורא לעצמו עשיר אלא אמיד: "גם עשיר זה לא כמה יש לך ומה אתה עושה עם זה. אני אמיד ואני גאה בזה", אמר בן דב, שהוסיף כי האחוזה המפורסמת בכפר שמריהו עדיין בבעלותו: "אני לא מעריך שאקבל הלוואות כמו שקיבלתי עד היום".

לדברי בן דב, "הטעות העסקית הכי גדולה שלי הייתה שיכולתי למכור ולא מכרתי - לא עצם הרכישה של פרטנר ולא המינוף". עוד טען בן דב כי הוא התחיל "בלי שום דבר ולאורך הדרך יש משקיעים שהרוויחו מיליונים ועשרות מיליונים יחד איתי, יש אנשים שקנו בתים ומכוניות".

לאחר מכן התייחס בן דב לדאגתו הגדולה: הסכנה במכשירי סמסונג, אותם ייבא עד לאחרונה. "אני פה רק כדי להזהיר את הציבור", הבהיר בן דב, שהביא עימו לריאיון מכשיר שנפגע מפיצוץ בסוללה, לדבריו בעקבות פגם משמעותי בסוללה. "יוצרו עשרות מיליוני מכשירים מהסוג הזה, ובדיקות שביצעתי הראו כי חל פגם מהותי בייצור שלהם".

הטייקון לשעבר קרא ללקוחות שבבעלותם סמסונג גלסקי S4 או S4 אקטיב לגשת לתיקון דחוף: "הפגם הזה יכול להביא לפיצוץ ולפליטה של גזים ורעלים. יש כבר 60 מקרים של טלפונים בישראל שאנחנו יודעים שהתפוצצו או נשרפו. יש גם תקלה בשקע הטעינה שגרמה לשריפה".