שיא של שנתיים: הדולר מזנק ל-4 שקלים

לראשונה מאז סוף שנת 2012, חצה היום הדולר את סף ה-4 שקלים, זינוק של 0.8%. על פי הערכות בישראל, הזינוק אמיתי ויחזיק מעמד. מה שתרם ככל הנראה להתחזקות ערכו של הדולר הם נתוני התעסוקה המרשימים שהתפרסמו בשבוע שעבר

שיא של שנתיים (חדשות 2)

הדולר נוסק: מגמה מעורבת נרשמה היום (שני) בשוק המטבע חוץ המקומי, כאשר הדולר היציג זינק בכ-0.8% ונקבע על 4.017 שקלים, שיא שלא נראה מאז ספטמבר 2012, בעוד האירו צנח ב-1.4% ל-4.369 שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הדולר-שקל נסחר, בין היתר, בהשפעת דוח התעסוקה האמריקאי שפורסם בסוף השבוע, והצביע על תוספת של 295 אלף משרות חדשות וירידה בשיעור האבטלה במדינה ל-5.5%. כעת, אל מול שוק עבודה חזק, מתחזקת האפשרות כי הפדרל ריזרב יבחר להעלות את הריבית בחודשים הקרובים, צעד שכמובן יחזק את הדולר.

ואיך זה ישפיע עלינו? מי שהמשכנא שלו צמודה לדולר, ומי שמחזיק חשבונות מט"ח יושפעו ישירות, אך גם מחירי הטיסות לארה"ב יעלו כעת, ואילו מחירי הטיסות לאירופה ירדו בעקבות התרסקות האירו. כמו כן צפוי מחיר הדלק לעלות, וגם מחירם של מוצרים מיובאים.

על פי הערכות בישראל, פריצת מחסום ה-4 שקלים היא פריצה אמיתית שתחזיק מעמד, והתנאים כעת נוטים בבירור לטובת הדולר.

מבית ההשקעות פריקו נמסר: "נתוני התעסוקה המרשימים במיוחד שפורסמו בסוף השבוע בארה"ב תרמו לציפייה כי הממשל יפעל לעלות את ריבית הדולר מוקדם מהצפוי ויפעל כבר בסוף הרבעון השני".

"בתקופה בה הממשל עסוק בפוליטיקה של ערב בחירות, בנק ישראל מוצא עצמו כמבוגר האחראי היחידי בזירה המקומית, הנדרש לשמר את רווחיות היצוא כבסיס לעתיד התעשייה המקומית והתעסוקה. הבנק רוכש סכומי עתק של דולרים במטרה לתמוך בדולר".