המלצות בכירי המשק לשר האוצר הבא

מי צריך להתמנות לשר האוצר הבא לפי דעתם של האנשים החזקים במשק? בעלי התפקידים הבכירים בחברות הגדולות ביותר בישראל העבירו המלצות ללפיד וכחלון, וגם קראו לתת לטרכטנברג הזדמנות

הערב (ראשון) התכנסו האנשים הבכירים ביותר במשק לטקס פרסי מצוינות בתחום העסקי. על רקע הבחירות הקרבות והעובדה כי לא מעט מהם מייעצים לפוליטיקאים מאחורי הקלעים, שאלנו את הבכירים מי לדעתם צריך להיות שר האוצר הבא ומה המשימה הכי חשובה שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"רצוי שיהיה איש עם גיבוי מראש הממשלה ושהיה מקצועי", טען איש העסקים מיכאל שטראוס, שכיהן בעבר כיו"ר קבוצת שטראוס. "לפיד לא הבין מספיק". גם עופר קוטלר, מנכ"ל שיכון ובינוי, מתח ביקורת מרומזת על יו"ר יש עתיד. "שר האוצר צריך לבנות אסטרטגיה וליישם אותה", אמר קוטלר. "הוא צריך להוריד את מחירי הדיור. אם אפשר אז למה לא? זה מעשי לחלוטין".

גדי לסין, מנכ"ל שטראוס גרופ, דווקא תמך בלפיד. "לדעתי שר האוצר הבא יהיה יאיר לפיד", העריך לסין. "אני חושב שלא נתנו לו להשלים את המשימה". יהודה ברונצקי, יו"ר דירקטוריון אורמת תעשיות, מתנגד למינויו של משה כחלון לתפקיד. "רק לא כחלון", הוא אמר.

"אני ממליץ לשר האוצר הבא לא ללכת על תכנית מע"מ אפס", הדגיש אבי שומר, מנכ"ל צומת ספרים. שמואל פרנקל, מנכ"ל ושותף בחברת אפסילון בית השקעות: "אני לא חושב שיאיר לפיד היה הצלחה גדולה. צריך לקחת מישהו כמו טרכטנרג ולתת לו הזדמנות".