מתחילת השנה: צניחה של 21% ברכישת דירות

רפורמת הנדל"ן של שר האוצר לפיד מכניסה את השוק לקיפאון: על פי נתוני משרד האוצר, חלה ירידה במספר הדירות שנרכשו ברבעון הראשון של 2014 בהשוואה לרבעון שלפניו. הירידה הגדולה ביותר: בקרב הזוגות הצעירים. ירידה גם ברכישת דירות על ידי משקיעים

קונים פחות (חדשות 2)

משרד האוצר מפרסם הבוקר (ג') נתונים לפיהם חלה ירידה משמעותית ברכישות נדל"ן ברבעון הראשון של 2014 בהשוואה לרבעון האחרון של 2013. לפי הנתונים, חלה ירידה של 21% במספר הדירות שנרכשו, כשאת הירידה מובילים הזוגות הצעירים שככל הנראה מחכים לתחילת רפורמת הדיור של לפיד שתאפשר לזוגות צעירים לרכוש דירה חדשה ללא תשלום מע"מ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הירידה ברכישת הנדל"ן בקרב הזוגות הצעירים היא בשיעור של לא פחות מ-26%, וחלקם בסך שוק הנדל"ן הוא 37%, השיעור הנמוך ביותר בשנים האחרונות. כשליש מהדירות שרכשו הזוגות הצעירים ברבעון הראשון היו דירות חדשות, 80% מתוכן במחיר של עד 1.6 מיליון שקלים.

בנוסף נרמשה ירידה של כ-20% ברכישת דירות על ידי משקיעים, ובמקביל נרשמה ירידה ברמת מחירי הדירות שרוכשת אוכלוסייה זו. רכישת דירות יד שנייה ירדה מתחילת השנה בשיעור של 25%, אחוז גבוה משמעותית מהירידה ברכישת דירות חדשות. בסך הכל, ברבעון הראשון של 2014 נרכשו 25,600 דירות.