אילן בן דב הודח מתפקיד יו"ר יבואנית סמסונג

הדירקטוריון החדש של סקיילקס, יבואנית המוצרים מקוריאה, הדיח את בן דב על רקע דרישתה של סמסונג לבצע שינויים קיצוניים בתנאי הזיכיון שלה. כעת עומדת החברה בפני הסדר אפשרי עם יצרנית הענק או פירוק בעל השלכות מרחיקות לכת

הדחה מפתיעה, בן דב (חדשות 2)

סקיילקס, יבואנית מכשירי סמסונג לישראל, הודיעה הבוקר (ב') על הדחתו של אילן בן דב מתפקידו כיו"ר החברה, זאת בשל חילוקי דעות בינו לבין חברי הדירקטוריון על דרך הטיפול בעסקי החברה וניהולה. עם זאת בן דב צפוי להמשיך בתפקידו הנוסף כדירקטור בחברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מי שדחף להדחתו המפתיעה של בן דב הוא יעקב לוקסנבורג (לוקסי), מחזיק האג"ח הפרטי הגדול בסקיילקס. ההחלטה על ההדחה התקבלה לאחר קבלת המכתב שבו תבעה סמסונג מסקיילקס לבצע שינויים קיצוניים בתנאי הזיכיון שלה.

בעקבות כך, איבדה מניית סקיילקס מעל ל-80% משוויה. כעת מנסה החברה להגיע תוך שבועות להבנות עם סמסונג שיאפשרו את המשך העבודה עם יצרן המכשירים הסלולאריים הקוריאני במתכונת מסוימת, שייתכן ותכלול גיבוש הסדר חוב מהיר במסגרתו יומר חלק מהחוב להון, מניותיה של סאני ידוללו והיא תאבד את השליטה בסקיילקס.

מנגד, בתרחיש שבו סמסונג מנתקת לגמרי את היחסים עם סקיילקס, תרחיש המוגדר כאפשרי לאור מהלכיו האחרונים של קונצרן הענק, הרי שאין הצדקה להמשך פעילותה של החברה ומחזיקי איגרות החוב המובטחות ישלחו אותה לפירוק. במצב זה, בעלי האג"ח הלא מובטחות יספגו תספורת של עשרות רבות של אחוזים, ומובן שבעלי המניות יוותרו ללא כלום.

בנוסף להחלטה להדיח את בן דב, הודיעו הדירקטורים החיצוניים יונה אדמון ודרור ברזילי על התפטרותם מהדירקטוריון. כמו כן, הדירקטורים אריה עובדיה ושלום זינגר הודיעו כי אין בכוונתם להציע את מועמדותם לחידוש כהונה לדירקטוריון, והם מבקשים לסיים את תפקידם עד סוף יולי השנה, וזאת בשל השינויים שחלו בניהול עסקי החברה והערכתם כי יכולתם לתרום להמשך עסקיה קטנו לעומת העבר.