בשורה לשבים ארצה: הופסקו העיצומים בנתב"ג

עובדי המכס שמחו על תנאי העסקתם, סגרו הבוקר את המסלול הירוק בנמל התעופה בן גוריון והחלו לבדוק את תכולת המזוודות של כל הנוסעים השבים לישראל. אלא שבהסתדרות דרשו מהעובדים לשוב לעבודה כרגיל, והעיצומים הופסקו

מחאה במכס, אילוסטרציה (רויטרס)

עיצומי עובדי רשות המסים הסתיימה - והעובדים שבו לפעילות סדירה: שעות לאחר שעובדי המכס בנמל התעופה בן גוריון החלו לבדוק את מזוודותיהם של כל הנוסעים שנוחתים בישראל, הורה להם יושב ראש ההסתדרות, אבי ניסנקורן, להפסיק את העיצומים ולשוב לעבוד כרגיל. כמו כן, הופסקו גם שאר העיצומים שחלו הבוקר (ה') ברשות המיסים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מההסתדרות נמסר כי עובדי רשות המיסים בכל רחבי הארץ חזרו לעבודה סדירה, וכי ההסתדרות תודיע באופן מסודר על המשך הצעדים הארגוניים.

ההחלטה יוצאת הדופן של עובדי המכס הבוקר יצרה עיכובים קשים ביציאה משדה התעופה, ולגרור בעיות ועומסים קשים באולם השבים לאורך כל היום. בנוסף, כל סחורה שנכנסה לארץ דרך כל אחד ממעברי הגבול ונמלי הים והאוויר, נבדקה בצורה "דקדקנית", כפי שהבהירו עובדי הרשות. הדבר יצר פקקים קשים בכל מעברי הגבול בארץ.

יו"ר ועד עובדי המכס והמע"מ ברשות המסים, רן סופר, התייחס היום לעיצומים שהחלו בראשית השבוע, כחלק מהחרפת סכסוך עבודה שנמשך מזה כשלוש שנים. "היום נמלי הים האוויר והיבשה - כל מי שיבוא בשערם, יהיה תחת בדיקה רצינית ומאסיבית, כי צריך להכניס כסף למדינת ישראל. כסף שאין לה לתת לעובדי רשות המסים", הבהיר סופר.

לדבריו, "כל מה שאנחנו עושים זה אך ורק לטובת קופת האוצר של המדינה, שתתמלא בכסף החסר. יש לעבודה הזאת תוצאות חיוביות של כניסות של כספים, וכמובן נמנע החדרה של סמים ואמל"ח. הבדיקות יצטרכו להיות בדיקות קפדניות ביותר".

"המטענים כולם יבדקו בצורה קפדנית, רוב הסחורה שנכנסת לארץ תיבדק בצורה מדוקדקת, הנמלים היבשתיים והגבולות עם ירדן ועם הפלסטינים יהיו סגורים למעבר רכב, ורק כניסת ישראלים תתאפשר, ובפועל אין דבר כזה מסלול ירוק היום ואין כניסה של סחורות לארץ", הוסיף הבוקר יו"ר הוועד.