המו"מ עם עובדי רשות השידור: עד מיליון שקל פיצויים לכל עובד שיפרוש

נציגי משרד האוצר וההסתדרות סיכמו הצדדים על סל פיצויים והטבות בסך מאות אלפי שקלים לכל עובד שיפרוש במסגרת הרפורמה ברשות. הפיצויים ינועו מכ-100 אלף שקלים לעובדים זוטרים ועד לכמיליון שקלים לוותיקים

עד מיליון ש' פיצויים לכל עובד. ארכיון (יוסי זילברמן)

פריצת דרך בשיחות בין עובדי רשות השידור למדינה: תנאי הפרישה של העובדים יהיו זהים לאלה שנחתמו בהסכמי הרפורמה שתוכננה ברשות בטרם נעצרה. משמעות הדבר כי כל עובד שיפרוש יקבל קרוב למיליון שקלים של פיצויים והטבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסיכום התקבל בתום דיון מרתוני בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, שר האוצר יאיר לפיד, שר התקשורת גלעד ארדן, הממונה על השכר באוצר קובי אמסלם, ראש אגף תקציבים אמיר לוי וראשי האיגודים המקצועיים.

ממוצע הסכום הכולל של המענק וההטבות, שיוצעו לעובד שיעזוב את הרשות במסגרת הפרישה, יעמוד על 400 אלף שקלים, כשהמספר ינוע מכ-100 אלף שקלים לעובדים זוטרים ועד לכמיליון שקל לוותיקים.

במסגרת הרפורמה ברשות השידור, צפויים לפרוש מאות עובדים נוספים. על פי ההערכה, כאלף עובדים יותר בהשוואה לרפורמה שנחתמה בעבר, ועל כן משמעות הדבר השקעה גדולה יותר של המדינה.

כמו כן, סוכם כי העובדים שיעברו לרשות החדשה לא ייפגעו בשכרם וכי הסכמים חדשים יחתמו רק מול עובדים חדשים. כעת יימשך הדיון בעניין הנושאים הנוספים שעדיין לא נפתרו, ובראשם כמות העובדים שיקלטו בשידור הציבורי החדש. עוד דנים הצדדים על כמה מתוך העובדים שייקלטו יהיו אנשי הרשות הנוכחית. ככל הנראה, הסיכום הערב סולל את הדרך להעברת החוק שמקדם השר ארדן.