עלייה בשכר במקצועות ההייטק

כולם יודעים שבתחום ההייטק המשכורות יותר גבוהות מהממוצע בשוק, אבל באיזה תחום בהייטק מרוויחים הרבה יותר? העלייה בשכר בשנה האחרונה נרשמה בעיקר בתחומי הסלולר והאינטרנט, בעוד שבמקצועות השיווק המסורתיים השכר נמצא בקיפאון

עליית משכורות בהייטק; אילוסטרציה (חדשות 2)

במשכורות ההייטק אין מיתון: ברבעון השני של שנת 2014 נרשמה עלייה מתונה בשכר ובביקוש לעובדים בענף. סקר שכר וביקוש שנערך השנה מראה כי המקצועות המבוקשים ביותר בתחום ההייטק הם מפתחי מובייל ואינטרנט, והשכר, הגבוה יחסית למשק, עלה בשיעור שבין 5% ל-8%.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי סקר של חברת ההשמה CPS JOBS, העליות הגבוהות ביותר בשכר עובדי ההיי-טק ברבעון השני נרשמו בקטגוריה של מקצועות השיווק באינטרנט, שכוללת: ניהול תוכן, שיווק ברשתות חברתיות וניהול קמפיינים, זאת לצד עלייה של אחוז אחד בביקוש לעובדים אלו.

עלייה של 8% בשכר נרשמה במקצוע רכישת מדיה, ועליית שכר של 7% נרשמה במקצוע קידום במנועי חיפוש. עובד עם עד שנתיים ניסיון הרוויח 8,000-9,000 שקל, כשעובד עם עד חמש שנות ניסיון כבר קיבל 10,000-17,000 שקלים לחודש בממוצע.

עליית שכר של 7% נרשמה במקצועות פיתוח תוכנה ברבעון השני, לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת, ומגמת עלייה של 6% בשכר בתחום פיתוח באינטרנט נרשמה עבור מפתחים בתחומים שונים. למשל, השכר של מפתח Dot Net מתחיל עמד על 13 עד 17 אלף שקל, כשאותו מפתח עם עד חמש שנות ניסיון הרוויח 17 עד 22 אלף שקל.

אבל לא הכל ורוד במגדלי ההייטק: במקצועות שיווק ומכירות מסורתיים בהיי-טק כגון מנהלי מכירות ומנהלי מוצר לא נרשם שינוי בשכר לעובדים במקצועות אלו. בתחום אבטחת האיכות ישנה ירידה בביקוש ובשכר, כאשר במקביל נרשם ביקוש לבודקים בעלי ניסיון שנהנים מעלייה ממוצעת של כ-3% בשכר. החברות מעדיפות צוותי בדיקה מנוסים בהשוואה לפרופיל של המגויסים ברבעון המקביל בשנה הקודמת, שהיו בודקים זוטרים.