אחרי פרס: בבנק "הפועלים" רוצים את אהוד ברק

הבנק פנה לראש הממשלה לשעבר בבקשה שינאם בטקס בניו יורק, תמורת כמה עשרות אלפי דולרים. הצדדים נמצאים במשא ומתן מתקדם אך טרם חתמו על חוזה סופי

ארכיון (רויטרס)

פרסום ראשון: לאחר קיתונות הביקורת הציבורית שבעקבותיה ביטל את הסכם ההתקשרות עם נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס, פנה בנק הפועלים בימים האחרונים לראש הממשלה לשעבר אהוד ברק כדי שימלא את מקומו בטקס שייערך בניו יורק לציון 40 שנות פעילות בנקאית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי ההערכות, עלות השירות תסתכם בכמה עשרות אלפי דולרים. עם זאת, בשונה מההסכם החודשי שעליו חתם הבנק מול פרס, תוגבל ההתקשרות מול ברק לשירות חד פעמי בלבד.

ביום חמישי האחרון הודיע פרס בריאיון ליונית לוי במהדורה המרכזית על ביטול החוזה עם בנק הפועלים, ימים ספורים בלבד לאחר הפרסום בעיתון "דה-מרקר" על היקף ההתקשרות שעל פי צפוי היה הנשיא לשעבר לגרוף לכיסו 30 אלף דולרים בחודש.

למרות שטען בתחילה כי הוא הכסף כלל אינו הולך לכיסו אלא מושקע בצרכים חברתיים, החליט לבסוף פרס בשל הלחץ הציבורי לבטל את התקשרותו עם הבנק. "אני קורא בעיתון סיפור שאין שום קשר בינו לבין המציאות, אני לא אלך להתווכח", אמר פרס. "החלטתי, בלאו הכי בשבילי זה לא עניין כספי באמת, אלא עניין ציבורי, וחשוב לי לשמור על אמון הציבור, שאני מבטל את זה ונגמר העניין".