הפטור ממע"מ עובר להכרעת הכנסת

דירה עם פטור ממע"מ מתקרבת: אחרי אישור ועדת השרים לחקיקה היום, המטרה של משרד האוצר היא להעביר את הפטור בכנסת כדי שאפשר יהיה להחיל אותו כבר ב-1 בספטמבר. השר לפיד אמר על אישור יוזמתו: "זה חלק מתכנית כוללת להורדת מחירי הדירות בישראל"

בקרוב: בלי מע"מ (חדשות 2)

ועדת השרים לחקיקה אישרה את הצעת החוק שתעניק פטור ממע"מ לרוכשי דירה ראשונה. החוק ייכנס לתוקף, אם יאושר בכנסת, ב-1 בספמטבר השנה. שר האוצר לפיד: "המטרה: לאפשר למעמד הביניים לרכוש דירה בזמן הקרוב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אישור ועדת השרים לחקיקה משמעו שההצעה קיבלה מעמד של הצעת חוק ממשלתית, וכעת הדיון בסעיפי ההצעה יעבור להכרעת חברי הכנסת - בוועדת הכלכלה ובמליאת הכנסת.

מחיר המקסימלי של דירה עליה יקבל הרוכש פטור ממע"מ אם שירת בצבא הוא 1.6 מיליון שקלים, או מחיר של עד 950 אלף שקלים למי שלא ביצע שירות צבאי או לאומי. עוד נמסר, כי באתר רשות המסים יפורסם שאלון ממוחשב באמצעותו יוכל כל מי שלהערכתו זכאי להטבה להזין את פרטיו ( ללא צורך בהזדהות) ולבדוק את זכאותו.

שר האוצר לפיד (פלאש 90)
שר האוצר, יאיר לפיד אמר אחרי אישור החוק: ״הורדת מחירי הדיור היא משימה לאומית, היום עברנו שלב נוסף בהליך החקיקה שמהווה חלק מתכנית כוללת שקבינט הדיור מוביל בימים אלו להורדת מחירי הדיור בישראל. הטבת המע״מ 0 נועדה לאפשר לזוגות הצעירים, העובדים והמשרתים ממעמד הביניים לרכוש דירה בטווח הקרוב. נמשיך לפעול להורדת מחירי הדיור״.