תכנית חדשה: שכר גבוה לישראלים שיעבדו בבנייה

על פי תכנית חדשה שנחתמה בין משרדי האוצר והכלכלה, יוכשרו בשבועות הקרובים כ-2,000 ישראלים לעבודות בנייה כדי לעודד כניסה לענף כמו גם להוריד את מחירי הדיור בטווח הארוך. "אם הייתי חייל משוחרר הייתי שוקל ברצינות להכנס לזה", אמר שר הכלכלה נפתלי בנט

מעודדים עבודה ישראלית (AP)

מעודדים עבודה ישראלית: שר הכלכלה נפתלי בנט ושר האוצר יאיר לפיד חתמו על הסכם להכשרת כ-2,000 ישראלים לעבודות בנייה. והשכר ההתחלתי? כ-8,000 שקלים בחודש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הממשלה תשקיע בתכנית כ-90 מיליון שקלים שנועדו לתגמול העובדים, שהחל מהחודש השישי להעסקתם יקבלו שכר של כ-9,000 שקלים בחודש. המיזם צפוי לצאת לפועל בשבועות הקרובים.

"המצב כיום הוא ששוק הבנייה משווע לכוח עבודה מיומן", הסביר בנט בעמוד הפייסבוק שלו, והוסיף כי "המצב הזה דוחק אותנו 'לייבא' עובדים זרים לטווח המיידי כי פשוט חסרים ישראליים במקצוע הזה. ההסכם יוכל להקל על הבעיה לטווח הבינוני והארוך. לו הייתי משוחרר טרי מהצבא הייתי שוקל ברצינות להיכנס לזה".

לפיד הסביר כי מלבד פתרון בעיית כוח אדם, תסייע התכנית בהורדת מחירי הדיור. "שילוב אלפי עובדים ישראלים בענף תסייע לקבלנים ותביא לעלייה בהתחלות הבנייה שיגדילו את היצע הדירות בישראל", אמר לפיד והוסיף עוד כי התמריצים שיינתנו בתחום יסייעו גם בשילוב החרדים בשוק העבודה.

על פי התכנית, הממשלה תסבסד את שכר העובדים ואת הכשרתם כדי להוריד את הנטל מהמעסיקים.