בעקבות חשד להעלמת מס: לאומי ישלם קנס עצום לאמריקנים

מיליארד שקלים - זה הסכום שייאלץ בנק לאומי להעביר לרשויות בארה"ב בעקבות חשד להעלמות מס של חלק מלקוחותיו האמריקאים בניגוד לחוקי המס בארה"ב. הערכה: בנקים נוספים בישראל ייאלצו לשלם קנסות

חשדות כבדים נגד הבנק, ארכיון (חדשות 2)

פרסום ראשון: בנק לאומי, אחד המוסדות הפיננסים המובילים בישראל, ישלם קנס של מיליארד שקלים לרשויות האמריקניות - זאת בגין חשדות להעלמת מסים בניגוד לחוק בארה"ב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בחקירה שנפתחה כבר לפני כשנתיים על ידי רשויות החוק בארה"ב, כשהחשד הוא שהבנק ביצע פעולות בחשבונות של לקוחות אמריקנים בכסף שלא שולמו עליו מסים כנדרש.

על פי החשד, מרבית בעלי החשבונות המדוברים הם יהודים-אמריקנים המנהלים את כספיהם בסניפי הבנק בארה"ב. אותם לקוחות ביצעו בבנק פעולות בכספים המוגדרים "כסף שחור", שלא שולם עליו מס בהתאם לחוקים הנוקשים נגד הלבנת הון שנחקקו בארה"ב.

טלטלה בבנק, רקפת רוסק עמינח (רויטרס)

אמש התכנסו בכירי בנק לאומי וחברי הדירקטוריון לישיבה מיוחדת שבה הוחלט לקבל את הפשרה יוצאת הדופן, שלפיה יועברו מיליארד שקלים לארה"ב. הפשרה אומצה על ידי הרשויות האמריקניות.

החקירה האמריקנית בנושא נפתחה גם נגד בנקים נוספים בישראל ובעולם. כך לדוגמה, בנק "קרדיט סוויס" השוויצרי ישלם גם הוא לשלטונות בארה"ב סכום של 2.5 מיליארד דולר. על פי הערכות, גם בנק מזרחי-טפחות ובנק הפועלים ייאלצו לשלם קנסות לאמריקנים בעקבות עבירות דומות.