מיהו הישראלי העשיר ביותר?

כמדי שנה, המגזין "פורבס ישראל" מפרסם את רשימת האנשים העשירים ביותר בישראל. במקום הראשון, ובפער גדול, נמצא פטריק דרהי, בעלי HOT. במקום השני והשלישי - האחים עופר. שרי אריסון שנמצאת במקום החמישי היא האישה היחידה בעשירייה הראשונה

עומד בראש: פטריק דרהי (רויטרס)

כדי להיכנס לרשימה הזאת תצטרכו רק 800 מיליון שקל: המגזין "פורבס ישראל" מפרסם היום (א') את רשימת הישראלים העשירים ביותר. כדי להיכנס לעשירייה הראשונה ברשימה הנחשקת כבר תיאלצו להראות שיש לכם לא פחות מ-10,850 מיליון שקל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בראש הרשימה נמצא הבעלים של חברת HOT פטריק דרהי, עם הון של לא פחות מ-34.8 מיליארד שקל. דרהי נכנס לצמרת הרשימה אחרי שנה עסקית מוצלחת במיוחד בה הנפיק בבורסה של אמסטרדם את קבוצת התקשורת שבבעלותו וגייס 1.8 מיליארד דולר מהם הוא הרוויח לכיסו לא פחות מ-760 מיליון דולר.

במקום השני: אייל עופר (גלובס - אריאל ירוזול)
בני משפחת עופר תופסים את המקומות השני והשלישי אחרי שנה מוצלחת פחות: במקום השני נמצא אייל עופר עם הון של 24.36 מיליארד שקל ובמקום השלישי עידן עופר עם הון של 19.84 מיליארד שקלים.

במקום הרביעי - משפחת ורטהיימר, עם הון של 18.44 מיליארד שקלים. האישה הראשונה ברשימה, במקום החמישי והיחידה בעשירייה הראשונה היא בעלת השליטה בבנק הפועלים שרי אריסון, עם הון של 16.36 מיליארד שקל.

העופר השני במקום השלישי: עידן עופר (רויטרס)
במקום השישי נמצא ארנון מילצ'ן עם הון של 16.36 מיליארד שקלים. בני שטיינמץ במקום השביעי עם 14.27 מיליארד שקלים. איל הנדל"ן והקניונים דוד עזריאלי בן ה-92 נמצא במקום השמיני עם 14.02 מיליארד שקלים. איש המדיה הישראלי-אמריקני חיים סבן נמצא במקום התשיעי עם 11.64 מיליארד שקלים. את העשירייה הראשונה נועלים אדי וסול זכאי, עם הון של 10.85 מיליארד שקלים.

"עשירי ישראל של 2014 הם מרובי דרכונים ואזרחויות, מחזיקים דירות ברוטשילד, באפר ווסט ובנייטסברידג' וסוגרים עסקאות בדרום אמריקה, באירופה או במזרח", מציינים בפורבס. "הם עושים עלייה כשרשויות המס מציעות דילים לתושבים חוזרים - ובורחים מכאן כשהרגולציה או המחאה החברתית נושפות בעורפם".