אחרי תנובה: טמבור נמכרה לחברה מסינגפור

רק בשבוע שעבר נרכשה תנובה על ידי ענקית המזון הסינית "ברייט פוד", וכעת מכירת ענק נוספת של חברה ישראלית. טמבור תימכר לקבוצת Kusto מסינגפור בתמורה ל-500 מיליון שקלים. במסגרת העסקה הפקידו הרוכשים מקדמה של כ-70 מיליון שקלים. בקבוצת Kusto אמרו הערב: "נהפוך את טמבור למובילה בתחומה בעולם"

טמבור תימכר לחברה מסינגפור (יח"צ)

שוב מכירת ענק של חברה ישראלית: טמבור תימכר לקבוצת קוסטו (Kusto) מסינגפור בתמורה לכ-500 מיליון שקלים. מי שמוכרת את טמבור היא חברת גרנית הכרמל מקבוצת עזריאלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת העסקה הפקידו הרוכשים מסינגפור מקדמה של כ-70 מיליון שקלים בידי חברת גרנית הכרמל. על פי הדיווח, במועד השלמת העסקה ולאחר שתתקבל מלוא התמורה, צפויה קבוצת עזריאלי לרשום רווח של כ-50 מיליון שקלים - אחרי מס. גרנית הכרמל תרשום רווח של כ-60 מיליון שקלים.

"אנחנו מאמינים בהשקעות בנות קיימה לטווח ארוך", אמר דניאל קיונין, מנהל הפיתוח העסקי של קוסטו מסינגפור. "טמבור המובילה בתחומה בישראל. יחד עם עובדיה נרחיב את הפעילות המקומית ונהפוך אותה למובילה בתחומה בעולם. זוהי השקעה ראשונה שלנו בישראל ולאור החדשנות והיזמות שגילינו כאן, בוודאי שנשקול ביצוע עסקאות נוספות בשוק הישראלי".

קבוצת קוסטו פעילה בצפון אמריקה, מזרח אירופה ודרום מזרח אסיה, עם מחזור עסקים המגיע לכדי 1.4 מיליארד דולר בשנה. החברה מעסיקה יותר מעשרת אלפים עובדים ברחבי העולם.

בשבוע שעבר: תנובה נמכרה לסינים

בשבוע שעבר נמכרה חברת תנובה לענקית המזון הסינית "ברייט פוד" תמורת 8.6 מיליארד שקלים. הסכם המכירה קובע בין השאר שבראש תנובה יעמוד יושב ראש סיני, אבל המנכ"ל ומרבית הדירקטוריון יישארו ישראלים. ההסכם כולל גם התחייבות לספק קודם כל את תצרוכת החלב בישראל, ורק אחר כך לייצא מוצרים לחו"ל.

תנובה נמכרה בעסקת ענק (יוסי זמיר, פלאש 90)

קרן אייפקס הבינלאומית שרכשה את תנובה לפני ארבע שנים הרוויחה מהמכירה הזו ארבעה מיליארד שקלים פטורים ממס בשל החקיקה הישראלית שפוטרת קרנות השקעה זרות מתשלום מס בישראל.

לפני מספר שבועות טסה לסין זהבית כהן, מנהלת קרן אייפקס ישראל, על מנת לקדם את המשא ומתן למכירת השליטה בענקית החלב לידי "ברייט פוד". במהלך ביקורם, נפגשו הסינים גם עם נציגי הקיבוצים - בעלי מניות נוספים בתנובה, וכן עם מאיר שמיר, שותפה של קרן אייפקס בגרעין השליטה בתנובה.