פרשת הלבנת ההון: מה חושבים הדיירים ב"פרויקט של אברג'יל"?

למרות החשדות שחברת הבנייה ב.יאיר הלבינה כסף עבור ארגונו של העבריין יצחק אברג'יל, רוכשי הדירות שפגשנו מאמינים שלא יושפעו מהפרשה. וגם הפועלים ממשיכים לעבוד כרגיל

חברת ב.יאיר, שעל פי החשד שימשה ככלי להלבנת כספים עבור ראש ארגון הפשע יצחק אברג'יל, בנתה דירות בכל הארץ, וחלק מהפרויקטים שלה עדיין בבנייה. האם הפרשה החדשה תפגע בחברה? הדיירים שפגשנו היום בפרויקט שלה בירושלים רגועים בינתיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"משכנות האומה" בירושלים הוא אחד הפרויקטים המרכזיים של ב.יאיר. רוכשי הדירות עמם שוחחנו ציינו כי איש בחברה לא יצר עמם קשר לגבי שינוי כלשהו בעקבות הפרסומים האחרונים.

״אני לא חושבת שזה קשור״, אמרה דיירת במתחם. ״הפרסומים לא משנים לדיירים ונראה לי שגם לא למתעניינים״. אחד הדיירים אמר כי הוא "מאמין שהכול יהיה בסדר בסוף, ומי שרכש דירה יקבל אותה".

גם עבור הפועלים בשטח, העניינים כרגיל. אחד הפועלים באתר, שעודכן בפרטי הפרשה, ציין כי לא קיבל שום הוראה להפסיק את הבנייה, שנמשכת לפי שעה כרגיל.

המסחר במניות ב.יאיר הופסק (חדשות 2)

אתמול הותר לפרסום כי החברה הציבורית אשר לפי החשד הלבינה הון בגובה של 60 מיליון שקלים עבור ארגון הפשיעה של העבריין יצחק אברג'יל היא חברת הנדל"ן "ב. יאיר". בחברת הנדל"ן הדגישו כי העסקים ממשיכים כרגיל.

"החברה ממשיכה בעבודתה מול אלפי לקוחותיה בפרויקטים למגורים ומסחר", נמסר מב. יאיר. "חברת ב.יאיר שהינה אחת מחברות הנדל"ן הציבוריות המובילות במשק, תמשיך ותשרת נאמנה את הרוכשים ובעלי האג"ח שלה. בעתיד הקרוב יתברר שהחשדות שהועלו כנגד החברה כפי שהופיעו בכלי התקשורת השונים אין בהם ממש".

אתמול הפסיקה הבורסה את המסחר במניה ובאג"ח של ב. יאיר, עוד טרם הותר לפרסום שמה. "עם פתיחת חקירת המשטרה לגבי החברה הוטל צו איסור פרסום על הפרשה לבקשת משטרת ישראל", הודיעו ברשות לניירות ערך. "צו כללי זה הוסר ביום 20 במאי 2014, אולם לבקשת החברה ניתן מיד לאחר מכן צו איסור פרסום של בית המשפט ביחס לזהות החברה ובעלי השליטה החשודים וכן כל מידע שעלול לזהות אותם ואת החברה. כתוצאה מכך, התפרסמו באמצעי התקשורת כתבות בנוגע לחקירה והחשדות כלפי חברה ציבורית בתחום הנדל"ן, אולם נאסר פרסום מידע שיזהה את החברה עצמה".