מספר 2 בכלכלה האמריקנית: הסנאט יאשר את מינויו של סטנלי פישר לסגן הנגידה

לאחר שנשיא ארה"ב, ברק אובמה, מינה לפני כחצי שנה את נגיד בנק ישראל לשעבר, סטנלי פישר, לסגן יו"ר הבנק הפדרלי בארה"ב - צפוי היום הסנאט האמריקני לאשר את בחירתו לתפקיד רב ההשפעה על הכלכלה האמריקנית והעולמית. בעולם החמיאו: "פישר - הבחירה המושלמת לתפקיד"

הנגיד לשעבר בדרך להיות מס' 2 בכלכלה האמריקנית: פרופ' סטנלי פישר, שכיהן עד לפני כשנה כנגיד בנק ישראל, צפוי לקבל היום אישור רשמי למינויו לסגן יו"ר הבנק הפדרלי של ארה"ב - המשנה לנגידה של ארה"ב, ג'נט ילן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בינואר האחרון החליט הנשיא האמריקני, ברק אובמה, למנותו לתפקיד הרם - כפי שחשפנו לראשונה בחדשות 2. היום, צפוי הסנאט האמריקאני לקיים הצבעה לאישור מינויו של פישר לתפקיד סגן יושב ראש הבנק הפדרלי המרכזי (ה"פדרל ריזרב"). בדיון מקדים להצבעה שנערך הלילה (ד') אושר מינוי של פישר. הצבעה רשמית נוספת תיערך בהמשך היום, ועל פי ההערכות המינוי צפוי לעבור ברוב קולות.

תפקיד סגן נגידת הבנק המרכזי של ארצות הברית הוא אחד התפקידים הבכירים ביותר - לא רק בכלכלה האמריקנית אלא בכלכלה העולמית כולה. אובמה אמר כי "פישר מוכר כאחד מהמוחות המובילים בעולם במדיניות כלכלית והוא מהמנוסים ביותר. אני אסיר תודה שהוא הסכים לקחת על עצמו את התפקיד החדש הזה, ואני סומך ובטוח שהוא וג'נט ילן יהיו צוות נהדר".

"פישר - הבחירה המושלמת לתפקיד"

בדצמבר האחרון, כתב ג'פרי פרנקל ב"גארדיאן" כי פישר הוא בחירה מצויינת עבור הפדרל ריזרב. פרנקל ציין כי "פישר יהיה הבחירה המושלמת, בהינתן שילוב היכולות, איכויות והניסיון היחודיים שלו".

פישר תואר במאמר כאחד המומחים הגדולים לכלכלה מוניטרית בקריירה האקדמית שלו, וככלכלן היחיד, מאז ג'ון מיינרד קיינס, ש"משלב בצורה טובה יכולת אנליטית, יכולת שיפוט טובה, הבעה ברורה, מסירות חסרת אגו לשיפור העולם והיכולת להביא דברים לביצוע - עם הומור קר רוח".