בעלי "סופר זול" לשעבר חשוד בהעלמת מס של כ-13 מיליון שקלים

יהודה גואטה, תושב חולון בן 47, נעצר בתחילת השנה לאחר שעלה חשד ניסה להונות את רשויות המס בדיווחים כוזבים על זיכויים פיקטיביים בהיקף כולל של מיליוני שקלים בין 2008-2010

אילוסטרציה (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בתל אביב התיר היום (ג') לפרסום כי יהודה גואטה (47), בעל רשת המרכולים התל-אביבית "סופר זול" (שהתפצלה מרשת "סופר באבא"), נעצר בתחילת השנה בחשד שהעלים 13 מיליון שקלים מהכנסותיו ברשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גואטה, תושב חולון, חשוד כי ניסה להונות את רשויות המס בדיווחים כוזבים על זיכויים פיקטיביים בהיקף כולל של מיליוני שקלים במשך שנתיים, סירב למסור מידע כמתחייב בחוק ואף איים על החוקרים. הוא נעצר בתחילת חודש ינואר השנה על ידי חוקרי פקיד שומה חקירות מס הכנסה תל אביב, לאחר שביקורת שומה שנערכה אצלו העלתה חשד להעלמת הכנסות.

מהחקירה עלה כי גואטה נהג לכאורה להנפיק זיכויים שלא כדין ללקוחות פיקטיביים בקופות הרשת בשווי מאות אלפי שקלים, ובחקירתו אכן הודה כי הזיכויים בסכומים שמעל אלף שקלים אינם אמיתיים. יחד עם זאת הוא טען כי אינו יודע מי אחראי להנפקתם.

טרם מעצרו של גואטה, נמצאו עדויות להעלמת הכנסות בשיטה זו בין השנים 2008-2010. בחקירתו סירב למסור כונני מחשב ובהם גיבוי של מערכת הנהלת החשבונות המכילים מידע על הכנסותיו. לדברי החוקרים, הוא אף צעק ואיים עליהם בעת חיפוש שנערך בביתו ובמשרדו והפריע להם לבצע את עבודתם.

גואטה סירב למסור לחוקרים כוננים ובהם גיבוי של מערכת הנהלת החשבונות, המכיל מידע על הכנסותיו והוא אף צעק ואיים על החוקרים בעת חיפוש שנערך בביתו ובמשרדו והפריע להם לבצע את עבודתם. מאז טען כי הכוננים אבדו, למרות שחברת הנהלת החשבונות דיווחה כי מסרה לו את הכוננים שבועות מספר לפני המעצר.