מי זכאי ל-0% מע"מ? תזכיר החוק המלא

אחרי אי-הבהירויות שעלו באשר למי הזכאים לקבל הטבה בשיעור של 0% מע"מ, פרסם משרד האוצר את תזכיר החוק המלא ובו קריטריונים חדשים. בין השינויים: זכאים להטבה יהיו רק מי שירכשו דירה בגודל 60-140 מ"ר בבנייה רוויה, וגם אם הוכחת שרצית לשרת את המדינה, אך נדחית - לא תקופח בהטבה. כל התוספות בחוק

מי זכאי להטבת 0% מע"מ בדיור? אילוסטרציה (חדשות 2)

לאחר פרסום הקריטריונים ואי הבהירות לגבי הסעיפים השונים שמגדירים מי זכאי להטבת 0% מע"מ, פרסם הערב (ד') משרד האוצר את תזכיר החוק. השינויים המרכזיים שנוספו, מאז פרסום הקרטריונים האחרון נוגעות לגודל הדירה - בין 140-60 מ"ר, וקביעה כי ההטבה תחול רק על דירה חדשה בבנייה רוויה (בנייה של 6 חודשים לפחות לדונם במבנה אחד בשתי קומות לפחות).

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצעת החוק כוללת גם כעת את המספר שעורר סערה בימים האחרונים - 600 אלף שקל, המחיר לדירה עליה תינתן ההטבה למי שלא שירת בצה"ל או בשירות לאומי או אזרחי. למי שכן שירת, ההטבה תחול על דירות בשווי של עד 1.6 מיליון שקל.

לתזכיר החוק המלא

בנוסף, בניגוד להגדרה הראשונית שקבעה כי זכאי הוא רק מי ששירת שירות צבאי, או שירות לאומי אזרחי במשך 18 חודשים לפחות (12 חודשים לנשים), בתזכיר החוק נוספה הקלה, לפיה מי שהוכיח כי רצה לשרת את המדינה אך נדחה - זכאי אף הוא להטבה.

עוד קריטריונים. יוזם התכנית, לפיד (פלאש 90)

"הוכח להנחת דעתו של הגורם המוסמך, כי בקשתו לשרת שירות צבאי נדחתה, ואף בקשתו לשרת שירות לאומי-אזרחי נדחתה, או שבקשתו לשרת שירות לאומי-אזרחי נדחתה", נכתב בתזכיר. כלומר, אדם שנדחה או קיבל פטור משירות צבאי וביקש לשרת שירות לאומי אזרחי ונענה בשלילה, יהיה זכאי גם הוא להטבה המלאה ברכישת דירת עד תג המחיר של 1.6 מיליון שקל.

שינוי חשוב נוסף קובע כי ההגדרה של מחוסר דירה היא - מי שלא הייתה בבעלותו דירה מאז שנת 1995. הגדרה זו שונה מהקריטריונים המקוריים, שקיימים היום שקובעים כי התאריך הקובע היה בשנות ה-70 של המאה הקודמת.


תזכיר החוק יועבר כעת לעיון משרדי הממשלה והערות הציבור למשך תקופה של 21 יום ולאחריה יגיע לוועדת הכספים.