העצמה נשית? שכר שונה לקריין ולקריינית

טקס הדלקת המשואות השנה עמד בסימן העצמה נשית, אך נראה שדווקא המארגנים שכחו מעט מעקרונות השוויון. ממסמך שהגיע לידי חדשות 2 עולה כי הקריינית שמירה אימבר קיבלה שכר נמוך בעשרות אחוזים משותפה להנחייה, אריה אורגד. בעקבות פניית חדשות 2 הנחתה השרה לבנת לפעול מיידית להשוואת השכר

טקס הדלקת המשואות, אתמול (חדשות 2)

במסגרת פתיחת חגיגות יום העצמאות ה-66 למדינת ישראל, נערך אמש בהר הרצל טקס הדלקת המשואות המסורתי - שעמד השנה בסימן העצמה נשית. בזו אחר זו עלו לבימה נשים מרשימות, שהדליקו משואות, וסיפרו על פועלן. אך נראה שמי ששכחו את עקרונות העצמה הנשית היו דווקא מארגני הטקס, שלא שילמו שכר שווה לקריינים שהובילו את האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ממסמך שהגיע לידי חדשות 2 עולה כי הקריינית שמירה אימבר קיבלה עבור השתתפותה בטקס 7,000 שקלים בלבד, בעוד שותפה להנחייה - אריה אורגד, קיבל שכר גבוה בעשרות אחוזים, העומד על 10,800 שקלים.

ההתקשרות עם השניים נחתמה כבר לפני מספר חודשים, ובמסמך נכתב כי "שמירה אימבר ואריה אורגד הם מנחים מקצועיים ועתירי ניסיון המלווים את מרכז ההסברה מזה מספר שנים בטקס זה. העבודה בניהם מתבצעת תוך שיתוף פעולה מלא והם מהווים השלמה אחד לשני".

עוד נכתב במסמך כי היחידה המקצועית בוועדה שהוקמה היא שפנתה לשני הקריינים הבכירים, אשר הגישו בעצמם את הצעת המחיר עבור השתתפותם בטקס. במהלך דיון שהתקיים בוועדה, ציין אחד הנוכחים כי "חלה עלייה במחיר ההצעות, הנובעת מעלייה של 10% במחירי ענף שירותי הפרסומת בשידור".

פרטי המסמך (חדשות 2)

פערי השכר בין השניים מזכירים באופן מטריד את הפערים הקלאסיים התקפים בכלל המשק הישראלי. העובדה שדווקא באירוע מסוג זה, שתכליתו שינוי המגמה והעצמה נשית, מארגני הטקס מנציחים את הפערים הקיימים בין נשים לגברים, היא אירונית במיוחד.

בשיחה עם חדשות 2 אמרה שמירה אימבר בתגובה כי "קיבלתי את הסכום שביקשתי. חבל שלא ביקשתי יותר". אריה אורגד סירב להתייחס לדברים.

בעקבות פניית חדשות 2, כתבה שרת התרבות לימור לבנת כי "מבדיקה שנערכה עולה כי חוזה ההתקשרות עם הקריינים שמירה אימבר ואריה אורגד נחתם על ידי מ״מ מנהל מרכז ההסברה, שסיים זה מכבר את תפקידו. לאור המידע על הפער בשכר, שוחחתי הערב עם יצחק זוננשיין, המכהן כיום בתפקיד ממלא מקום מנהל מרכז ההסברה, וסיכמתי עמו שיפעל באופן מיידי להשוואת תנאי השכר של שני הקריינים".