אתר "יד 2" ימכר ב-806 מיליון שקלים

חברת התקשורת האירופית "אקסל שפרינגר" הודיעה כי תקנה מבזק את אתר "יד 2" תמורת סכום של כ-806 מיליון שקלים. לפני 4 שנים קנה אותה הבעלים, שאול אלוביץ', בפחות מרבע מהסכום

תימכר ב-806 מיליון. "יד 2" (חדשות 2)

עסקת ענק באינטרנט הישראלי: בזק מכרה את אתר הלוחות "יד 2" תמורת יותר מ-800 מיליון שקלים לחברת אקסל שפרינגר, מהמוציאות לאור הגדולות באירופה. סכום העסקה עומד על 788 מיליון שקל במזומן, כשלאחר התאמות המחיר צפוי המחיר לעמוד על 806 מיליון שקל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המרוויח הגדול מהעסקה הוא שאול אלוביץ', שקנה את האתר בפחות מרבע מהסכום לפני כארבע שנים. מבחינת בזק ואלוביץ' מדובר בעסקה פנטסטית מאחר ובעת הקנייה עלה האתר 156 מיליון שקלים, כך שהמכירה משקפת רווח של 560 מיליון שקלים לפני מס. אין הסבר ממשי לקפיצה הזאת בערך של "יד 2", אך כנראה העלייה נובעת מתוספת גדולה מאוד של משתמשים ופרסומות. אך יש כאלה בשוק התקשורת הטוענים כי מדובר בבועה בערך של אתרי אינטרנט ישראלים.

אקסל שפרינגר היא אחת מחברות ההוצאה לאור הגדולות ביותר באירופה, שמוציאה גם את העיתון "בילד" הנמכר ביותר בגרמניה. מבחינת הזווית הישראלית, האתר ימשיך לפעול בארץ במתכונת המוכרת ועובדיו לא יפוטרו או יאלצו לעבור.

"יד 2" היא מערכת עצמאית שנמצאת בשוק מקומי דובר עברית ואני מאמין שהיא תישאר כזאת", ציין היום יבין גיל מור, מנכ"ל האתר. "הערך המוסף בשבילנו הוא להתחבר לתאגיד כל כך גדול עם הרבה אתרי לוחות שמהם אנחנו יכולים ללמוד, להתפתח ולהביא חדשנות לשוק המקומי".