עובדי והנהלת כיל ישובו לשולחן המשא ומתן

לאחר מגעים שהוביל השר סילבן שלום, הסכימו הנהלת כיל ועובדי החברה לשוב לדיונים. הפיטורים לא יוקפאו והשביתה לא תופסק, למרות שסכסוך העבודה גרם על פי ההערכות לנזק של עשרות מיליוני דולרים לחברה

הפגנות התמיכה בעובדים, השבוע (דוברות ההסתדרות)

בדרך לפתרון המשבר בכיל? לאחר גל ההפגנות של עובדי כיל, הנהלת החברה הודיעה הבוקר (שלישי) כי היא נענית לפנייתו של השר סילבן שלום לחדש את המו"מ עם ועדי העובדים של תרכובות ברום ומפעלי ים המלח. ההנהלה הודיעה כי היא מוכנה למגעים ללא הקפאת הפיטורים, והעובדים לא יסיימו את השביתה במהלך השיחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשא ומתן אמור להתחדש הבוקר בסמוך לשעה 10:00, לאחר שהשר שלום ניהל ביממה האחרונה שיחות עם יו"ר ההסתדרות ניסנקורן, הנהלת כי, ונציגי העובדים. במסגרת הדיונים הושגה הסכמת הצדדים למשא ומתן על בסיס העקרונות הבאים:

כניסה מיידית למו"מ אינטנסיבי, ללא תנאים מוקדמים; העובדים לא מסיימים את השביתה ואינם חוזרים למפעלים; ההנהלה לא מושכת ולא מקפיאה את מכתבי הפיטורים; הצדדים יוכלו להעלות כל נושא לסדר היום במסגרת המו"מ. לצוות המו"מ יצטרפו יו"ר ההסתדרות ומנכ"ל כיל ישראל.

השביתה בתרכובות ברום נמשכת כחודש ובמפעלי ים המלח כשבוע וחצי. כיל עדיין לא דיווחה לבורסה על היקף הנזק שנגרם לה בעקבות הימשכות מאבק העובדים, אך להערכת גורמים בתעשייה מדובר בהפסדים המסתכמים עד כה בכמה עשרות מיליוני דולרים.

בוועדי העובדים, בהנהלת כיל ובהסתדרות הכללית טענו אתמול כי חרף הימשכות המשבר הצדדים לא מקיימים הידברות בניסיון להשיג פשרה. כיל ממשיכה לעמוד על זכותה להתייעל, כשמנגד העובדים דוחים בתוקף כל מהלך של התייעלות הכולל פיטורים קבוצתיים.