שוב: אקזיט ענק של משפחת ורטהיימר

שנה אחרי העסקה הגדולה בתולדות המשק, המשפחה צפויה למכור את החזקותיה בחברת "טכנולוגיית להבים" לידי שותפתה Pratt & Whitney תמורת סכום מוערך של מאות מיליוני שקלים. חברת להבים הוקמה על ידי סטף ורטהיימר ב-1968 בעקבות האמברגו שהטילה צרפת על ישראל

שנה לאחר שהשלימה את האקזיט הגדול בתולדות המשק הישראלי, משפחת ורטהיימר בדרך לאקזיט נוסף: המשפחה דנה בהסכם למכירת החזקותיה בחברת "טכנולוגיית להבים" לידי שותפתה - חברת Pratt & Whitney - וזאת בתמורה לסכום המוערך במאות מיליוני שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לאחר שותפות טובה שנמשכה 20 שנה, תפקידנו כמשפחה הוא להעביר את המקל למי שייקח את להבים לשלב הבא", אמר לגלובס איתן ורטהיימר, שמוביל את עסקי המשפחה. "פראט אנד וויטני הם הגורם הטבעי והנכון לעשות זאת".

חברת "טכנולוגיית להבים" מייצרת להבים המשמשים כמדחפים בתוך מנועי סילון, ומחזיקה בנתח משמעותי משוק זה בעולם. לחברה מספר מפעלים בארץ ובחו"ל ובכולם שותפה חברת Pratt & Whitney. בין לקוחות החברה נמנות יצרניות מנועים למטוסי סילון כמו רולס רויס וסמסונג.

על פי הנתונים, מחזור המכירות של החברה ב-2012 נאמד בכמיליארד שקלים והיא מעסיקה כ-2,600 עובדים - מתוכם כאלפיים עובדים בישראל והיתר בארצות הברית ובסין. השלמת העסקה כפופה לביצוע מספר תנאים מתלים מקובלים.

חברת "טכנולוגיית להבים" הוקמה בנהריה בשנת 1968, וזאת בעקבות האמברגו שהטילה צרפת על ישראל לאחר מלחמת ששת הימים. האמברגו הותיר את מטוסי המיראז' הצרפתיים של חיל האוויר הישראלי ללא להבין למנועי הסילון. עקב כך החליט סטף ורטהיימר לייצר את הלהבים בעצמו. כיום מחזיקה החברה מפעלים בנהריה, בתפן וכן בארצות הברית ובסין.