300 מ"ר בשכונת הר נוף: כמה שווה ביתו של הרב יוסף?

עוד לא חלפה שנת האבל מאז מותו של הרב עובדיה יוסף ומלחמות הירושה על נכסיו של הרב בין יורשיו מתלהטות: במרכז המריבה עומד עכשיו הבית ברחוב הקבלן שבירושלים

מאז פטירתו של הרב עובדיה יוסף באוקטובר האחרון, עומדת השאלה על עתידו של ביתו בשכונת הר נוף בירושלים, ובעיקר על שוויו. הנכס המפורסם משך אליו לאורך השנים מאות אלפי מבקרים, ואף הפך לסמל של ש"ס. ההערכה הייתה שמכירתו תיערך בחלוף שנה מפטירתו של הרב יוסף ולפי שעה אין שינוי בלוחות הזמנים. יחד עם זאת, נראה כי המאבק בין ילדיו של מנהיגה הרוחני לשעבר של תנועת ש"ס רק מתחיל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

 

הנכס מבפנים (חדשות 2)

על פי ערכו בשוק הנדל"ן, שווה הבית ברחוב הקבלן כ-6.5 מיליון שקלים. מדובר על שתי דירות מחוברות בשטח של כ-300 מ"ר שמעליהן יש גג בשטח של כ-180 מ"ר. לאחרונה הוצע על הנכס סכום גבוה מאוד של כ-9.5 מיליון שקלים. לבית יש 11 יורשים שמתוכם אחד נפטר כמה חודשים לפני אביו - - הרב יעקב יוסף.

אלא שבניו של הרב יעקב יוסף דורשים כעת לקיים את מסורת העדות הספרדיות, שלפיה נשים אינן יורשות. כלומר, הבנים מנסים להגדיל את חלקם בתוך הירושה ורוצים 20% מתוך הנתח (כשני מיליון שקלים). ככל הנראה, הסיפור שהולך ומתלבה יובא להכרעה בבית הדין הרבני ולא בבית משפט רגיל.