העשירים של פורבס 2015: מה נשתנה?

המגזין הכלכלי הנחשב מפרסם את מדרג העשירים השנתי, שבו מתברר אין כל חדש: מייסד חברת התוכנה "מיקרוסופט" ביל גייטס, עדיין נחשב לאדם העשיר בעולם עם הון המסתכם בכ-80 מיליארד דולרים. בין השמות הישראלים שברשימה - האחים לבית עופר, אייל ועידן, עם הון בשווי כולל של 13.3 מיליארד דולרים

מה עושים עם כל כך הרבה כסף? גייטס (רויטרס)

בלי הפתעות בצמרת: מגזין הכלכלה האמריקני "פורבס" פרסם היום (שני) את רשימת המיליארדרים העולמית לשנת 2015, כשבראש המדרג כצפוי - מייסד חברת התוכנה "מיקרוסופט", ביל גייטס, וגם לא מעט ישראלים, בהם אייל עופר, עידן עופר ושרי אריסון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גם השנה הוכרז גייטס כאדם העשיר בעולם עם הון ששוויו מוערך ב-79.2 מיליארד דולרים. במקום השני דורג השנה טייקון התקשורת המקסיקני, קרלוס סלים, שהונו נאמד בקצת יותר מ-77 מיליארד דולרים, ואחריו המיליארדר וורן באפט עם 72.7 מיליארד דולרים.

השני אחרי גייטס. קרלוס סלים (רויטרס)

שומר על מקום מכובד בעשירייה. לארי אליסון (רויטרס)

בין שאר השמות שבעשירייה הפותחת ניתן למצוא את ענק האופנה הספרדי, אמנסיו אורטגה, את מייסד "אורקל", לארי אליסון, ואת יורשי מייסד קמעונאית הענק "וול מארט", סם וולטון.

שומר ההון של משפחת עופר. אייל עופר (גלובס)

יש לה סיבה טובה לחייך. שרי אריסון (רויטרס)

בתחתית הרשימה המכובדת ניתן למצוא כבכל שנה גם לא מעט שמות ישראלים, ביניהם האחים לבית משפחת עופר: אייל עופר, עם הון ששוויו מוערך ב-8.5 מיליארד דולרים, ועידן עופר שהונו מסתכם ב-4.8 מיליארד דולרים. שרי אריסון נדחקה גם היא לרשימה עם שווי הון מוערך של 4.4 מיליארד דולרים, ואיש העסקים יצחק תשובה שהונו מסתכם על פי ההערות ב-3.6 מיליארד דולרים "בלבד". עוד ברשימה גם איש העסקים בני שטיינמץ (3.5 מיליארד דולרים), טדי שגיא (3.3 מיליארד דולרים) ושאול שני (3 מיליארד דולרים).