סוף לסיפור: רשת סטימצקי נמכרה‎

קרן מרקסטון מוכרת את רשת סטימצקי שנקלעה לקשיים כלכליים לחברת ארלדן. המנכ"לית איריס בראל צפויה להישאר בתפקידה. "הרכישה מבטיחה את המשך ביסוס החברה כמובילה בענף הספרים", כתבה המנכ"לית לעובדי הרשת

הרשת נמכרה, סטימצקי (חדשות 2)

אחרי חודשים ארוכים של מתח שבהם נקלעה רשת סטימצקי לקשיים כלכליים, הודיעה היום (ד') קרן מרקסטון כי הגיעה להסכם עקרונות עם קבוצת משקיעים בראשות חברת ארלדן למכירת אחזקותיה ברשת הספרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ארלדן צפויה לקחת על עצמה את חובותיה הכלכליים של הרשת, חובות שאותם צברה בעקבות התחרות העזה בשוק הספרים. השלמת העסקה כפופה לבדיקת נאותות שתתבצע על ידי הרוכשים במהלך החודש הקרוב, וקבלת אישורים כנדרש.

צלי רשף, מנכ"ל ארלדן מסר בתגובה לפרסום אודות רכישת רשת הספרים הפופולארית כי "ההשקעה היא מהלך אסטרטגי חשוב בהמשך צמיחתה ופיתוח עסקיה של הקבוצה. ארלדן מאמינה ברשת סטימצקי ובעובדיה ותפעל להמשך פיתוחה של הרשת".

רשף הדגיש כי מנכ"לית הרשת, איריס בראל תישאר בתפקידה ותפעל יחד עם הרוכש לקידום עסקי הרשת ולשגשוגה. בראל כתבה הבוקר לעובדי סטימצקי כי "עברו עלינו ימים לא קלים כאשר התעוררנו בוקר אחד למצב שלא הכרנו. מאז אותו רגע עבדתי לילות כימים להבטיח את עתידה וחוסנה הכלכלי של החברה, וזאת בראש ובראשונה למען העובדים וכמובן למען ציבור הלקוחות המסור שלנו".

המנכ"לית שתישאר בתפקידה הוסיפה כי "חברת ארלדן, כבעלים של חברת סטימצקי, מבטיחה המשך ביסוס החברה כמובילה בענף הספרים ובעולם התוכן, וכן תמשיך את הפיתוח העסקי של החברה בשנים הבאות".

בראל ביקשה להודות לעובדים על מסירותם בתקופה הקשה שעברה על הרשת: "בהזדמנות זו הרשו לי להודות לכל אחד ואחת מכם על התמיכה והעידוד שזכיתי מכם בימים קשים שעברנו. רק עם עובדים כמוכם יכולנו לצלוח את הטלטלה שנקלענו אליה ועל כך אהיה אסירת תודה לכם כל חיי".

בחודשים האחרונים נקלעה הרשת, הנמצאת בבעלות קרן ההשקעות מרקסטון לחובות כספיים כבדים. חברות הוצאה לפועל דיווחו כי הרשת לא עמדה בתשלומים ולא העבירה כספים על ספרים שנמכרו, דבר שהעיד על בעיה בתזרים הכספים השוטף של החברה.

טלטלה נוספת עברה על החברה כשמנכ"ל הקרן אמיר קס ששימש גם כיו"ר סטימצקי נהרג בתאונת דרכים לפני כשלושה שבועות. האירוע הטראגי הביא לעיכוב נוסף בחיפוש אחר רוכש, למרות ביקורת מצד מו"לים שונים שטענו כי מדובר בתירוץ בלבד. היום כאמור הסתיימה הסאגה במכירת הרשת.