סוף עצוב? סטימצקי נקלעה לקשיים

רשת הספרים לא שילמה כסף להוצאות הספרים ולא ברור אם תצליח בכלל לשלם. הבנקים עצרו את האשראי, והבעלים עושים מאמץ לגייס כספים. אם זה לא יצליח, בימים הקרובים לא יהיה מנוס מהקפאת הליכים

בסניפי סטימצקי הכל נראה הבוקר (ג') רגיל, אבל בכל זאת התעוררו העובדים לכותרות בעיתונים ששאלו אם רשת הספרים הוותיקה בקשיים כלכליים. "אני לא יודע מה הסיפור", טען מוכר של אחד מסניפי הרשת בפני המצלמה הנסתרת של חדשות 2. "בדיוק היום קיבלתי הודעה שנכנסה המשכורת, לפני הזמן. כאילו היה ניגוד של דברים. אבל נראה לי שישלחו לנו מייל ואז אני אדע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חברות הוצאה לאור מדווחות שהרשת לא עומדת בתשלומים שלה, ולא העבירה החודש כספים על ספרים שנמכרו. "אנחנו מצלצלים אליהם יום יום", אמרו לחדשות 2, "ובכל פעם יש סיפורים אחרים".

סטימצקי נמצאת בבעלות קרן ההשקעות מרקסטון. מנכ"ל הקרן, אמיר קס, שהיה גם יושב ראש סטימצקי, נהרג ביום חמישי בתאונת דרכים. ברשת מסבירים שזו הסיבה לעיכוב. "בשל המקרה הנוראי, הקרן מצויה במצב של התארגנות מחדש והיא מטפלת בכל הנושאים במהירות האפשרית", נמסר מסטימצקי.

המו"לים: "תירוץ קלוש"

אבל הספקים שחוששים לדבר בגלוי, אומרים היום שהבעיות התחילו כבר קודם. התשלומים מהחברה היו אמורים להתקבל כבר ביום שלישי, לפני התאונה הקטלנית של יושב ראש הרשת. מנכ"ל אחת מהוצאות הספרים הגדולות אומר כי "מדובר בתירוץ קלוש. סטימצקי קורסים כלכלית. הניהול בחברה כוחני וכושל. היא נגררה לתחרות לא הגיונית עם 'צומת ספרים', אבל לא מוכרת מספיק כדי לפצות על המחירים הנמוכים". אחד הספקים כבר הודיע שיפסיק לספר לסטימצקי ספרים.

"תחרות לא הגיונית עם צומת ספרים". ארכיון (חדשות 2)

תמונה דומה התקבלה גם מהבנקים. גורמים במערכת הבנקאית אומרים שהקרן חייבת להזרים באופן מיידי סכום של 15 מיליון שקלים לסטימצקי כדי לספק לה חמצן להמשך פעילותה". בשורה התחתונה לכל הצדדים ברור שחייבים למצוא פתרון בתוך ימים, אחרת התמונה תהיה קודרת יותר.

מרשת סטימצקי נמסר בתגובה: "החברה משלמת לספקיה מאז ומתמיד ב-5 או ב-20 בכל חודש. את שנת 2013 סיימה סטימצקי ברווח תפעולי. אנו סבורים כי הספקים מאמינים בהנהלת החברה, ומציעים לא להיכנס לשמועות וספקולציות כאלו או אחרות".