מסתמן: כך נוחי דנקנר יחזיר את מאות המיליונים לבנקים

פרסום ראשון: אחרי שאיבד את השליטה על קונצרן IDB, איש העסקים נותר עם חובות עתק של חצי מיליארד ש"ח. על פי הסדר התשלום של דנקנר שגובש בשבועות האחרונים, הוא צפוי להעביר לבנקים 45 מיליון ש"ח ממכירת ביתו ועוד 100 מיליון ש"ח מבני משפחה וחברים. על אופן החזרת 300 מיליון ש"ח נוספים עדיין מתנהל ויכוח

הסדר חובות ב-3 חלקים. דנקנר (AP)

אחרי שהפסיד בקרב על השליטה בקונצרן IDB, פעלו בחודשים האחרונים נוחי דנקנר ועורך דינו להשיג הסדר לפריסת חובותיו שנאמדים בחצי מיליארד שקלים. לאחר שניהלו מגעים מתקדמים מול הבנקים, חשפנו הערב (ב') לראשונה במהדורה המרכזית את המתווה להסדר לפריסת חובותיו של איש העסקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשלב הראשון, צפוי דנקנר להעביר לבנקים 45 מיליון שקלים - התמורה הצפויה ממכירת הווילה שלו בהרצליה-פיתוח. בשלב השני יועברו עוד 100-150 מיליון שקלים - כסף מזומן שאמור להגיע מבני משפחתו ומחברים ויועבר במשך תקופה של בין שלוש לחמש שנים.

בכל האמור לסכום הנותר שיועבר בשלב האחרון - עוד כ-300 מיליון שקלים, עדיין מתנהלים ויכוחים. מה שמסתמן הוא שהם יתפרסו על פני שנים נוספות ויהיו תלויים ברמות ההכנסה של דנקנר, שלא התחייב על סכום קצוב להחזר של חודש בחודשו. סכום ההחזר יהיה תלוי בעסקאות העתידיות שיבצע וברמות ההכנסה העתידיות שלו.

דנקנר לאחר אובדן השליטה על IDB (גדעון מרקוביץ, פלאש 90)


מי מרוויח מהמתווה המתגבש? נראה ששני הצדדים. הבנקים אמנם לא ישימו את ידם על רובו של הכסף, אבל כן על חלק ניכר שלו שלא היו מצליחים לקבל אם היו מבצעים הליך של כינוס נכסים.

דנקנר, מצדו, מרוויח פריסה של החוב - אבל גם מתחייב שיחזיר את כל החוב ולא מבקש תספורת, וגם לא מכריז על עצמו כפושט רגל.