מסתמן: האוצר יגביל את שכר הבכירים במשק

שר האוצר לפיד יוזם תכנית ולפיה שכרם של בכירי הבנקים וחברות הביטוח יוגבל ל-3.5 מיליון שקלים לשנה. כל תוספת מעבר לסכום זה לא תוכר לצורכי מס. בחודש פברואר האחרון הודיע לפיד לבכירי בנק לאומי כי השכר שהם מבקשים לעצמם גבוה מדי

תיאלץ לוותר על מחצית משכרה? רקפת רוסק עמ (רויטרס)

שר האוצר יאיר לפיד ממשיך במלחמתו נגד השכר המופרז לבכירים במשק: במשרד האוצר מגבשים תכנית שמטרתה להגביל את שכר המקסימום של בכירי חברות הביטוח והבנקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי התכנית המסתמנת, חברות הביטוח והבנקים לא יוכלו לשלם שכר ובונוסים שנתיים בסך יותר מ-3.5 מיליון שקלים למנכ"ל ולבכירי החברות. כל תוספת מעבר לסכום זה לא תוכר לצורכי מס ולכן תעלה כפול לחברה.

הבכירים שעשויים להיפגע מהתכנית (חדשות 2)

למהלך הזה צפויות ככל הנראה עוד מהמורות פוליטיות ומשפטיות שונות, אך אם ייצא אל הפועל - הוא עשוי להשפיע דרמטית על חגיגת השכר במשק.

לפיד נגד חגיגת השכר בבנק לאומי

בחודש פברואר הודיע שר האוצר לבכירי בנק לאומי כי המשכורות שהם מבקשים לעצמם - גבוהות מדי, וזאת לאחר שבאוגוסט האחרון טרפד לפיד את תכנית המשכורות הראשונה שהציג הבנק.

נלחם בחגיגת השכר. השר לפיד (חן גלילי)

"שכר הבכירים הגיע למקום שהוא לא מוסרי ולא ראוי", אמר לפיד באוגוסט 2013. "הגיע בזמן לבחון מחדש את כללי המשחק". מנכ"לית הבנק, רקפת רוסק עמינח, דחתה אז את הטענות: "בבנק לאומי תמיד השכר סביר וצנוע ביחס למערכת ולהערכתי - כך זה יישאר".

על פי התכנית המתוקנת של בנק לאומי, משכורתה החודשית של המנכ"לית רוסק עמינח תעמוד על 183 אלף שקלים. יושב הראש, דוד ברודט, צפוי להרוויח על פי התכנית 165 אלף שקלים וחברי ההנהלה הבכירה ירוויחו 80-130 אלף שקלים. למרות הביקורת של שר האוצר, בעלי המניות בבנק לאומי החליטו לאשר את תכנית השכר.