אין קרובי משפחה - אין עבודה

הנהלת נמל אשדוד הודיעה לוועד העובדים כי לא תאפשר קליטת עובדים שיש להם קרובי משפחה בוועד, כפי שקובע החוק. הוועדים, בראשות אלון חסן ואבינועם שושן, הגיבו בהשבתת העבודה בנמל. ההנהלה: "זו שביתה פראית"

נמל אשדוד (יח"צ נמל אשדוד)

ועד עובדי נמל אשדוד הודיע הבוקר (א') כי הוא עוצר את העבודה בנמל בשל "הפרה בוטה של הסכמי העבודה", הנוגעים לתהליכי קליטת עובדים. ועל מה המהומה? רצונם של חברי הוועד לאפשר קליטת עובדים בנמל שהם קרובי משפחה של חברים בוועד - בניגוד להחלטת ההנהלה ובניגוד לחוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הבוקר התכנסה ועדת הקליטה של הנמל שעוסקת בקליטת עובדים חדשים ללא נציגים העובדים", אמרו בוועד. "על פי הסכמי העבודה, נציגי העובדים משתתפים באופן מלא בישיבות ועדות קליטת עובדים חדשים. ועד העובדים רואה בחומרה רבה את הפרת ההסכם של הנהלת הנמל, ובשלב זה עד הודעה חדשה העבודה בנמל מופסקת".

מנגד, טוענת ההנהלה כי לאחרונה נמנעו אלון חסן (יו"ר ועד הציוד המכני) ואבינועם ושושן (יו"ר ועד תפעול) מלשתף פעולה ולהגיע לישיבות ועדות הקליטה כפי שמתחייב מההסכם הקיבוצי. "הרקע לצעדיהם הוא דרישתם לאפשר קליטת מועמדים שיש להם קרובי משפחה מקרב חברי הוועדים", אומרים בהנהלה. "לפי הוראות רשות החברות לא תתאפשר קליטת מועמד שיש לו קרוב משפחה המכהן כחבר ועד".

אלון חסן (יוסי זמיר, פלאש 90)

"נכון להבוקר לא הגיעו נציגי הוועדים לוועדת המכרז, מה שחייב את ההנהלה לקיימה בלעדיהם", נמסר. "לאור זאת, החלו ועד ציוד מכאני וועד ציוד תפעול בשביתה פראית אשר גורמת לשיבושים חמורים בעבודת הנמל. הנהלת הנמל תפנה לבית הדין לעבודה על מנת שיורה לעובדים להפסיק את השביתה הפראית ולחזור לעבודה מלאה וסבירה".

מוקדם יותר זומנו אלון חסן ואבינועם ושושן לשימוע בפני ההנהלה.