והרי החדשות מאולפן המתבצרים

מאבק עיתונאי תחנת הרדיו קול ישראל נמשך – וצעדי המחאה הבוקר הוחרפו. העיתונאים התבצרו בחדר החדשות במחאה על קיצוץ בשכרם, לטענתם. מהדורות חדשות בוטלו ואף הוקלטה מהדורת מחאה. צפו

עיתונאי קול ישראל השתלטו הבוקר על חדר החדשות באולפנים בירושלים והתבצרו בו, זאת במחאה על קיצוץ שכרם ועל חודשים רבים של פגיעה בעבודתם המקצועית לטענתם. במסגרת המחאה, מהדורות החדשות של 10:00 ו-12:00 בוטלו. בהמשך הגיעו העיתונאים למשרדו של מנהל קול ישראל מיקי מירו ומחו בפניו על המצב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת המחאה הבוקר הקליט השדרן יגאל רביד מהדורת חדשות בה סיפר על מאבקם של העובדים ותקף את ההנהלה. המהדורה הזו לא שודרה מעל גלי האתר.

"קול ישראל מירושלים בוקר טוב ושלום רב", נפתחה המהדורה שלא שודרה. "השעה עשר, בחדר החדשות יגאל רביד. בירושלים מתנהל בשעה זו מאבק בין כוח המהפכה של עובדי הרדיו והטלוויזיה של רשות השידור לבין ההנהלה שהשתלטה על הבניין וגנבה מהם את מקום עבודתם, את פרנסתם ואת גאוותם במשך 30 שנה. מטה המאבק מבקש למסור לעם ישראל כי השידור הוא שידור ציבורי, שלך ובשבילך, ואנו כאן בשביל לשמור על זה".

הכל מאבטחים

התכנית "הכל דיבורים" המשודרת מדי בוקר המשיכה את שידוריה כאשר מאבטחים מנעו מעובדי הרדיו מלהיכנס ולהפריע לשידור. "פשוט לקחו לנו את התכנית - אנחנו מכנים אותה 'המהדורה החטופה', מהדורת ההנהלה", סיפר לחדשות 2 Online ערן סיקורל, עורך חדשות החוץ של קול ישראל. לדבריו, ההנהלה מעדיפה באופן קבוע אנשי טלוויזיה ו"יס-מנים" על פני עיתונאי הרדיו.

סיקורל עובד כבר 12 שנה בקול ישראל ומרגיש שמדי שבוע ההנהלה דוחקת אותו ואת חבריו החוצה לטובת אנשי טלוויזיה. "אנחנו מוחים על השעות שקוצצו לנו", הסביר. "קיבלנו בחודש האחרון סכומים מצחיקים של 600 ש"ח וכדומה, חלקיקי משכורות. אני מזכיר שמדובר בערב פסח ואנחנו בעלי משפחות".

לדבריו, בהנהלה טוענית כי הם קיבלו שכר נמוך בחודש האחרון בגלל שביתה קודמת. "גם את זה עשינו כי הלינו את שכרנו במשך חודשים רבים", הסביר סיקורל. "קיצצו לנו שעות נוספות וממשיכים לחלק את התפקידים שלנו". העובדים מקווים שההנהלה תיענה לדרישותיהם ותשלם להם משכורות מלאות.

בהנהלת רשות השידור הסבירו כי הממונה על השכר באוצר הנחה אותם להפחית משכרם של העובדים שנקטו בעיצומים את התשלום עבור השעות שבהן לא עבדו, והדבר הוסבר לוועדים ולעובדים. "רשות השידור מקווה שהוועדים ינהלו את המשא ומתן עם ההנהלה באופן שלא יפגע בשכר העובדים והמאזינים", הוסיפו.