אושרה מכירת nrg ו"מקור ראשון" ל"ישראל היום"

שינוי נוסף במפת התקשורת בישראל: בית המשפט המחוזי בירושלים אישר את מכירת העיתון "מקור ראשון" ואתר האינטרנט nrg לשלדון אדלסון, בעלי החינמון "ישראל היום". הוא התחייב שיעסיק בשנה הקרובה 95% מהעובדים. עדיין לא התקבלה החלטה לגבי העיתון מעריב שמחפש רוכש

הרוכש. שלדון אדלסון (רויטרס)

בית המשפט המחוזי בירושלים אישר היום (א') את מכירתם של האתר nrg והעיתון "מקור ראשון" לידי החינמון "ישראל היום" שבבעלות איש העסקים שלדון אדלסון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת העסקה, הכפופה לאישור הממונה על הההגבלים העסקיים, מערכת "ישראל היום" תקלוט 95% מהעובדים ותעסיק אותם במשך שנה לפחות. בעניין עיתון מעריב טרם התקבלה החלטה, ונאמני העיתון עדיין מנסים למצוא לו רוכש שיקנה אותו מידי שלמה בן צבי.

לפני אישור העסקה, התקבלו מספר הצעות. קבוצת "ידיעות אחרונות" החליטה שלא להגיש הצעה לרכישת העיתון - זאת למרות התעניינות מוקדמת, וכך גם קבוצת "בשבע". קבוצת "אשדיר" של אלי עציון ושוקי גולובינסקי, הגישה הצעה לרכישת העיתון "מקור ראשון" בלבד.

גם קבוצת משקיעים בראשותו של מנכ"ל מקור ראשון אודי רגוניס, הגישה הצעה לרכישת שלושת גופי התוכן שבבעלות שלמה בן צבי. בנוסף, קבוצת ה"ג'רוזלם פוסט" של אלי עזור הגישה הצעה לרכישת "מקור ראשון" ואתר nrg.