מי הם שיאני התלושים לחג?

אין עובד שלא מכיר את הרגע הזה - הבוס מזמן את כל העובדים לחדר הישיבות ומחלק את התלושים לחג. מיהם העובדים שיקבלו השנה שי בסך של לא פחות מ-3,500 שקל ומיהם אלו שיסתפקו בכמה עשרות שקלים בלבד?

איפה אתם ברשימה? לקראת חג הפסח המתקרב מתקרבת גם הציפייה לקבל את השי לחג, מתנה מהמעביד שניתנת לרוב פעמיים בשנה. החברות בהם מקבלים את השי הגבוה ביותר הן חברות בהן יש דווקא סכסוכים עם ההנהלה - לצד ועד עובדים חזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

שיאני המתנות הם שיאני חברת רותם אמפרט מהנגב, שדווקא נמצאים בשביתה כעת, ובכל זאת הם מקבלים שי לחג בשווי כולל של 3,500 שקלים לעובד - שלושה רבעים ממשכורת מינימום חודשים בישראל. אחריהם ברשימה עובדי מפעלי ים המלח שיקבלו שי בשווי 1,850 שקלים ובמקום השלישי עובדי מכתשים-אגן עם שי לחג בשווי 1,650 שקלים.

שיאני המגזר הציבורי הם, באופן לא מפתיע, עובדי חברת החשמל עם שווי שי לחג של 1,300 שקלים. עובדי משרד הפנים והאוניברסיטה העברית נמצאים ביחד איתם ברשימה עם סכום דומה לשי לחג.

עובדי בית החולים הגריאטרי בית רבקה בפתח תקווה סוגרים את הרשימה עם שי לחג של 60 שקלים בלבד. יש לציין כי תופעת השי לחג מתרחבת, עם עלייה של 10% בהוצאות ועדי העובדים על מתנות לחג בשנת 2013.