מנכ"ל חברת החשמל לעובדים: היערכו להיפרד מהטבת "חשמל חינם"

המנכ"ל גליקמן קורא לעובדיו לשתף פעולה עם ההנהלה שנתונה במשבר פיננסי חמור ומתכוונת ליישם את המלצות הוועדה לשינוי מבני בחברה. הוא הסביר כי החברה תאלץ להוריד את תעריפי החשמל בין השאר - וגם העובדים ישלמו את המחירים

בדרך לשינוי. חברת החשמל (רויטרס)

יום לאחר פרסום מסקנות ועדת יוגב לרפורמה במשק החשמל, פנה מנכ"ל חברת החשמל אלי גליקמן לעובדי החברה בניסיון להכין אותם ליום שאחרי יישום הרפורמה שבין השאר ממליצה להפסיק את הטבת חשמל חינם לעובדים. "דיון בנושא הטבת החשמל (חינם) התקיים בדירקטוריון, וגם שם ישנה תמימות דעים כי יש להפסיק אותה", כתב גליקמן לעובדיו. "על העובדים לקבל החלטה אמיצה בנושא זה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין מסקנות ועדת יוגב נכללת המלצה לקדם פרישה של רבים מעובדיה הוותיקים של החברה. גליקמן מבטיח לאפשר "פרישה מכובדת ובתנאים הוגנים". לשיטתו, מדובר במהלך חיוני להמשך הישרדות החברה וקידום משק האנרגיה בישראל. "צריך יהיה לפתוח את החברה לתחרות ולפתוח את התחרות בפני החברה", כתב.

לאורך מכתבו מנסה מנכ"ל חברת החשמל להסביר לעובדים כמה קשה מצבה של החברה. "קיים חשש משמעותי להידרדרותה של חברת החשמל ומשק האנרגיה", כתב. "המצב עלול להביא לחוסר יציבות מתמשך במשק החשמל ולהשפיע לרעה באופן ישיר הן על כלל אזרחי ישראל ועל עובדי החברה".

גליקמן קרא לוועד העובדים להתיישר עם הקו אותו הוא מוביל כדי להביא להבראתה של החברה. לתפיסתו, המשך המאבק בין ההנהלה לעובדים יוביל לקריסתה. "חשוב שכולנו נבין כי לא נוכל לחמוק מלקיחת החלטות קשות ואמיצות כדי להגיע להסכמות שמטרתן לשפר באופן מהותי את מצבה של החברה ואת מצבו של משק החשמל", מנמק גליקמן את עמדתו לעובדים.

מנכ"ל החברה ההתייחס לקולות הנשמעים בציבור הקוראים להוריד את תעריפי החשמל שעלו בשיעור חד במהלך השנים האחרונות. "נהיה חייבים להבטיח את איתנותה הפיננסית של החברה, לטווח הקצר ולטווח הארוך, תוך הבנה של אילוצי המקורות הכספיים, רגישות הציבור לעליית תעריפים והאחריות הלאומית שיש עלינו כחברה ממשלתית וכספק שרות חיוני", כתב. "תוצאת הרפורמה חייבת להביא להורדת תעריפים (תעריפי החשמל) כבר בשנת 2015, ונעמוד על כך".

מוועד עובדי חברת החשמל נמסר: "ההתעסקות בהטבת החשמל היא כעלה תאנה למחדלים ולכישלונות, שנעשו במשק החשמל ע"י גורמים שונים, ללא קשר לעובדי החברה המסורים - כישלונות העלולים להתרחש גם בעתיד, בעקבות ועדת יוגב. לא פעם הצהיר ארגון עובדי חברת החשמל כי אין שום נושא שהינו טאבו למו"מ, כל עוד הדברים נעשים בהידברות ובהבנה הדדית. כנראה שהצעדים החד צדדיים הנוכחיים
כלפי העובדים סתמו את הגולל על הרפורמה במשק החשמל".