רפורמת הנדל"ן מתרחבת: גם רווקים מעל 35 וזוגות ללא ילדים יזכו בהטבה

מאז פורסמה רפורמת הדיור של שר האוצר, לפיה זוגות צעירים יוכלו לרכוש דירה ראשונה ללא מע"מ, היא עוררה סערה בעולם הנדל"ן. היום מתברר כי על פי נוסח ההצעה, להטבה יזכו גם רווקים וזוגות ללא ילדים, שעברו את גיל 35

רפורמת הדיור של לפיד מתרחבת (רויטרס)

רפורמת הדיור של לפיד מתרחבת: על פי הנוסח המעודכן של הצעת תכניתו של שר האוצר, יאיר לפיד, למזכירות הממשלה, גם רווקים מעל גיל 35 וזוגות צעירים ללא ילדים יוכלו ליהנות מההטבות לרכישת דירה ראשונה ללא מע"מ, בתנאי שלפחות אחד מבני הזוג עבר את גיל 35.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כמו כן, במשך חמש השנים הראשונות לאחר רכישת הדירה יוכלו הרוכשים להשכיר את הדירה - אולם לא למכור אותה, אחרת יאלצו להחזיר את ההנחה. משך השירות הצבאי שמקנה את ההנחה עומד על שנה לנשים ושנה וחצי לגברים.

עם זאת, לתנאים המיוחדים יזכו רק רוכשי דירות ששירתו בצה"ל, ועל כן ההטבה אינה מיועדת לזוגות צעירים מהמגזר הערבי והחרדי. כמו כן, יזכו בהטבה זוגות שיש להם לפחות ילד אחד, זוגות שלא הייתה להם דירה בבעלותם בעבר ועליהם להתגורר בישראל.

גורמים במשרד האוצר טענו כי התכנית נועדה להקל על משפחות צעירות ממעמד הביניים. על פי התכנית, הוזלת המע"מ תתבצע בהתאם למחירי הדירות באזורים השונים ברחבי הארץ. בכל אזור ייקבעו מחירי המקסימום לפי המחירים הממוצעים למטר רבוע.