מחאת רשות השידור עוברת לכנסת: עובדי הרשות יפגינו נגד רפורמת ארדן

מאות מעובדי רשות השידור צפויים להגיע היום לרחבה שמול הכנסת – ולמחות נגד הרפורמה עליה הכריז שר התקשורת גלעד ארדן, במסגרתה קרא לסגור את הרשות – ולפטר עובדים רבים. אמש התכנסו בבית סוקולוב בתל אביב עשרות עובדים לעצרת מחאה ומחו על התכנית: "שידור ציבורי לא קוברים"

הפגנת עובדי רשות השידור, אתמול (עידו סולומון)

כאן לא תמה מחאתנו: מאות מעובדי רשות השידור צפויים להגיע היום (ד') לרחבת הכנסת בירושלים, ולמחות נגד הרפורמה עליה הכריז שר התקשורת גלעד ארדן, לפיה רשות השידור צפויה להיסגר - וכי במקומה תוקם רשות שידור ציבורית חדשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העובדים צפוים לגדוש את הרחבה שמול המשכן במקביל לדיוני ועדת הכספים, בה יעסקו בדוח ועדת לנדס, שהמליצה לשר ארדן על ביצוע הרפורמה שבמרכזה, כאמור, סגירת רשות השידור במתכונתה הנוכחית שתכלול גם פיטורים של עובדים רבים.

אתמול (ג') הפגינו עשרות מעובדי הרשות בבית סוקולוב בתל אביב במחאה על המלצות ועדת לנדס לרפורמה ברשות השידור. בעצרת, שכונסה תחת הכותרת "שידור ציבורי לא קוברים", תקפו בכירי הערוץ הראשון את המלצות הוועדה. "שידור ציבורי זה לא נדל"ן", אמרה העיתונאית והמגישה איילה חסון.

איילה חסון בהפגנה (עידו סולומון)

"שידור ציבורי זה אנשים חרוצים, ואת האנשים האלה רוצים לשלוח הביתה", הוסיפה חסון. גאולה אבן, רעייתו של שר הפנים גדעון סער, עקצה את חברו לממשלה שר התקשורת גלעד ארדן שהכריז על הרפורמה הצפויה ברשות השידור. "אם רוצים לחסוך, אפשר לסגור משרדים מיותרים כמו המשרד להגנת העורף", התייחסה אבן לתפקידו הכפול של השר.

"השידור הציבורי הוא טרף קל - כל עוד לא תרדו נמוך, לא תהיה לכם תקנה", אמר השר לשעבר יוסי שריד. "ההנהלה שלכם היא גיס חמישי ובמו ידיה היא ממיטה אסון על השידור הציבורי". הכתב והמגיש עודד שחר תקף גם הוא את ההחלטה לבצע רפורמה ברשות השידור: "מייבשים את רשות השידור ומשניאים אותה כי כל מה שציבורי - לא ראוי בעיני האוצר".

רפורמת ארדן: רשות השידור תפורק

השר ארדן מכריז על הרפורמה (ששון תירם)
לפני כשבועיים הצהיר שר התקשורת גלעד ארדן על פרסום המלצות ועדת לנדס לבחינת השידור הציבורי. "בתוך שנה תבוטל אגרת רשות השידור", הצהיר ארדן במסיבת עיתונאים. "נפרק את רשות השידור ונקים אותה מחדש בתקציב נמוך יותר ויעיל יותר - במקום מיליארד שקל, התקציב יהיה 700 מיליון".

עוד הכריז ארדן כי כחלק מהמתווה המוצע תוקם מנהלת חדשה שתקים את הערוץ החדש. במקביל, גוף שימונה לנושא יפרק את רשות השידור. רשות השידור החדשה תכלול את 8 רשתות קול ישראל ו-3 ערוצי טלוויזיה: ערוץ 1, שיהיה הערוץ המרכזי של השידור הציבורי, ערוץ 33 בערבית וערוץ לילדים, בני 6-15, שיחליף את הטלוויזיה החינוכית.

כמו כן, תוקם חטיבת חדשות מאוחדת שתכלול את חדשות הטלוויזיה והרדיו בעברית והחדשות בטלוויזיה וברדיו בערבית. "עובדים רבים של רשות השידור יפוטרו", התריע שר התקשורת אך הבטיח: "הם יזכו לפיצויים הולמים".