הפגנת עובדי רשות השידור: "שידור ציבורי זה לא נדל"ן"

בבית סוקולוב בתל אביב התכנסו עשרות עובדים לעצרת מחאה תחת הכותרת "שידור ציבורי לא קוברים". העובדים מוחים על המלצות ועדת לנדס לרפורמה בשידור הציבורי, לפיה רשות השידור תפורק ותוקם מחדש בתקציב מצומצם. "כל מה שציבורי – לא ראוי בעיני האוצר", אמר כתב הערוץ הראשון עודד שחר

הפגנת עובדי רשות השידור (עידו סולומון)

עשרות מעובדי רשות הציבור הפגינו היום (ג') בבית סוקולוב בתל אביב במחאה על המלצות ועדת לנדס לרפורמה ברשות השידור. בעצרת, שכונסה תחת הכותרת "שידור ציבורי לא קוברים", תקפו בכירי הערוץ הראשון את המלצות הוועדה, שקבעה בין היתר כי יש לפרק את רשות השידור ולהקימה מחדש בתקציב מצומצם. "שידור ציבורי זה לא נדל"ן", אמרה העיתונאית והמגישה איילה חסון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שידור ציבורי זה אנשים חרוצים, ואת האנשים האלה רוצים לשלוח הביתה", הוסיפה חסון. גאולה אבן, רעייתו של שר הפנים גדעון סער, עקצה את חברו לממשלה שר התקשורת גלעד ארדן שהכריז על הרפורמה הצפויה ברשות השידור. "אם רוצים לחסוך, אפשר לסגור משרדים מיותרים כמו המשרד להגנת העורף", התייחסה אבן לתפקידו הכפול של השר.

איילה חסון בהפגנה (עידו סולומון)

"השידור הציבורי הוא טרף קל - כל עוד לא תרדו נמוך, לא תהיה לכם תקנה", אמר השר לשעבר יוסי שריד. "ההנהלה שלכם היא גיס חמישי ובמו ידיה היא ממיטה אסון על השידור הציבורי". הכתב והמגיש עודד שחר תקף גם הוא את ההחלטה לבצע רפורמה ברשות השידור: "מייבשים את רשות השידור ומשניאים אותה כי כל מה שציבורי - לא ראוי בעיני האוצר".

רשות השידור תפורק

לפני כשבועיים הצהיר שר התקשורת גלעד ארדן על פרסום המלצות ועדת לנדס לבחינת השידור הציבורי. "בתוך שנה תבוטל אגרת רשות השידור", הצהיר ארדן במסיבת עיתונאים. "נפרק את רשות השידור ונקים אותה מחדש בתקציב נמוך יותר ויעיל יותר - במקום מיליארד שקל, התקציב יהיה 700 מיליון".

השר ארדן מכריז על הרפורמה (ששון תירם)

עוד הכריז ארדן כי כחלק מהמתווה המוצע תוקם מנהלת חדשה שתקים את הערוץ החדש. במקביל, גוף שימונה לנושא יפרק את רשות השידור. רשות השידור החדשה תכלול את 8 רשתות קול ישראל ו-3 ערוצי טלוויזיה: ערוץ 1, שיהיה הערוץ המרכזי של השידור הציבורי, ערוץ 33 בערבית וערוץ לילדים, בני 6-15, שיחליף את הטלוויזיה החינוכית.

כמו כן, תוקם חטיבת חדשות מאוחדת שתכלול את חדשות הטלוויזיה והרדיו בעברית והחדשות בטלוויזיה וברדיו בערבית. "עובדים רבים של רשות השידור יפוטרו", התריע שר התקשורת אך הבטיח: "הם יזכו לפיצויים הולמים".

שר האוצר יאיר לפיד אמר במסיבת העיתונאים כי מדובר בסיומה של תקופה. "אנחנו כאן כדי לחתום על תעודת הפטירה של רשות השידור במתכונתה הנוכחית ופתיחתה מחדש ללא אגרה", הכריז לפיד. "לא ייתכן שמשלמי המסים ישלמו קנס כדי לראות ערוץ זה או אחר".