הכינו את היונים: מחר שביתה בדואר

מחר תתקיים שביתה כללית בכל סניפי דואר ישראל בעקבות מחאתם של העובדים על פיטורי עשרות מהם במסגרת רפורמה שמבצעת הנהלת החברה. יו"ר ועד עובדי הדואר: "ההנהלה הביאה את החברה לסף תהום"

העובדים מוחים. דואר ישראל (חדשות 2)

עובדי חברת דואר ישראל יקיימו מחר (ב') שביתת אזהרה כללית בת יום אחד, במחאה על צעדים חד צדדיים, לטענתם, שנוקטת הנהלת החברה. במקביל לשביתה, העובדים יקיימו הפגנה גדולה בהשתתפות אלפי עובדים מרחבי הארץ מול משרדי ההנהלה בבית המיון המרכזי בתל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עובדי הדואר מוחים על הצעדי ההנהלה, הכוללים, בין היתר, החלטה לפטר עשרות עובדים בעיצומו של תהליך מו"מ על הרפורמה בחברת הדואר.

יו"ר ועד עובדי הדואר, שמעון פרג'ון, אמר היום כי "אפילו המנכ"ל הודה בפניי שיש התקדמות במו"מ על תכנית ההבראה, אבל באותה נשימה הוא הודיע לי על פגיעה בעובדים. הסברתי לו שיש כבר אור בקצה המנהרה ומיותר להעכיר את האווירה. לצערי, כל ניסיונותיי עלו בתוהו".

פרג'ון קרא להתערבותם המיידית של שר האוצר ושר התקשורת. "מדובר בהנהלה שהביאה את חברת הדואר לסף תהום", האשים. "ההנהלה בפאניקה והיא מנסה להציל את עורה על ידי צעדי קיצוץ חמור על גבם של העובדים. במצב כזה השרים חייבים להתערב". פרג'ון הדגיש כי עובדי הדואר מוכנים לתכנית הבראה שתצעיד את הדואר קדימה, אולם לא באופן "החד-צדדי וההיסטרי שבו נוקטת ההנהלה", כלשונו.

ההנהלה: "פועלים להצלת פרנסתן של אלפי משפחות"

מחברת דואר ישראל נמסר בתגובה כי "הנהלת החברה פועלת באופן אינטנסיבי במטרה להציל את פרנסתן של אלפי משפחות. בין היתר, החלה החברה בצעדי חירום במסגרת סמכויותיה, כדי להפסיק את הידרדרות החברה, וכן פועלת ליישום תכנית הבראה מקיפה".

בהנהלה הוסיפו כי "מפתיע שבתקופה כל כך מורכבת של החברה, מחליט ועד העובדים במקום להתגייס, להעמיק את המשבר".

בהכנת הידיעה השתתף מתן חצרוני.