יו"ר נמל אשדוד מתפטר מתפקידו

גדעון סיטרמן שלח לשר האוצר ולשר התחבורה מכתב שבו הודיע על פרישתו מהתפקיד. פרישתו של סיטרמן מגיעה על רקע הליך ההדחה המתנהל נגדו ולאחר שמבקר המדינה סירב להעניק לו צו הגנה מפני פיטורים למרות טענתו כי חשף שחיתויות בנמל

(חדשות 2)

טלטלה בנמל אשדוד: יושב ראש הנמל גדעון סיטרמן החליט לפרוש מתפקידו, על רקע הליך ההדחה שמנהלת נגדו רשות החברות הממשלתיות - כך פורסם בגלובס. על פי הפרסום, עקב ההודעה על התפטרותו יופסקו הליכי ההדחה נגדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מבקש להודיעכם כי בכוונתי לסיים את כהונתי כיו"ר פעיל של חברת נמל אשדוד", כתב סיטרמן במכתבים ששיגר היום (ה') לשר התחבורה כץ ולשר האוצר לפיד. "ניתוח לב שעברתי לאחרונה, כמו גם הצורך בתקופת התאוששות, מחייבים אותי על פי עצת רופאיי להפחית את עומס העבודה".

בתחילת דצמבר זומן סיטרמן לשימוע לקראת הדחה, יחד עם שני דירקטורים נוספים בנמל, וזאת לאור "כשלים לכאורה בניהול הנמל ובפיקוח עליו". מאז זימונו לשימוע ניהל סיטרמן תכתובות עם רשות החברות הממשלתיות, באמצעות עו"ד יעקב וינרוט, ואף פנה למבקר המדינה בבקשה לקבל צו הגנה מפני פיטורים - בטענה כי חשף שחיתויות בנמל. עם זאת, נציב תלונות הציבור בלשכת המשבר קבע כי אין מקום להעניק לו צו כזה - מה שסלל את הדרך להחלטה על הפרישה.

התפטרותו הצפויה של סיטרמן מביאה לשיא את הדרמה המתחוללת בנמל מאז כניסתו לתפקיד לפני קרוב לשנתיים. סיטרמן כיהן כמנכ"ל משרד התחבורה בשנים 2006-2009 ונבחר ליו"ר הנמל במאי 2012. חלקה הראשון של הקדנציה של סיטרמן התאפיין בעימותים רבים בינו לבין מנכ"ל חברת הנמל וראשי ועד העובדים.