דירוג פורבס: אייל עופר – הישראלי העשיר בעולם

אייל עקף את אחיו עידן עופר, עם הון המוערך ב-7 מיליארד שקלים, והתמקם בראש רשימת הישראלים העשירים. ביל גייטס החזיר לעצמו את המקום הראשון מידיו של קרלוס סלים עם הון בשווי של כ-76 מיליארד דולר. אילו עוד ישראלים התברגו לרשימה היוקרתית?

רשימת העשירים בעולם. אילוסטרציה (רויטרס)

מגזין פורבס פרסם היום (א') את דירוג האנשים העשירים בעולם לשנת 2014. ביל גייטס שב ותופס את התואר האיש העשיר בעולם, עם הון מוערך של כ-76 מיליארד דולר. הישראלי העשיר בעולם הוא אייל עופר, שעקף בפעם הראשונה את אחיו הצעיר עידן עופר, עם הון מוערך ב-7 מיליארד דולר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי הפרסום בפורבס, עידן עופר, שהוביל את הרשימה בשנה שעברה, כישראלי העשיר בעולם עם הון שהוערך ב-6.5 מיליארד דולר - הידרדר השנה מהמקום ה-182 למקום ה-244. הונו מוערך השנה בכ-5.7 מילארד דולר "בלבד". אחיו אייל התברג במקום ה-191 הפעם ברשימה, אחרי שהונו גדל במיליארד דולר.

התעשיין והיזם סטף ורטהיימר ומשפחתו הגיעו למקום ה-267 בדירוג, עם הון משפחתי מוערך בכ-5.3 מיליארד דולר. שרי אריסון תפסה את המקום ה-319 עם הון של כ-4.7 מיליארד דולר. על אותה משבצת נמצא גם המפיק ארנון מילצ'ן,, שהונו מוערך בסכום דומה.

חזרתו של ביל גייטס לראש הרשימה היא בגדר מהפך, מאחר שבשנה שעברה קטף את התואר האיש העשיר בעולם - איל התקשורת המקסיקני קרלוס סלים. ב-2014 הוא מתמקם במקום השני "בלבד" עם הון המוערך ב-72 מיליארד דולר.