תוספת הכנסה: מצלמה בנוסף לפקחים

העיריות מצאו דרך חדשה ומרגיזה למדי להגדיל את קופת המזומנים שלהן: מצלמות בנוסף לפקחים. העיריות התקינו מצלמות שירשמו דוחות לרכבים שיחנו במקום אסור, אפילו לשניות ספורות. בדקנו כמה זה יעלה לנו ואיך זה עובד בעולם

העיריות בישראל מחפשות אחר מקורות הכנסה נוספים: עיריית תל אביב החלה לפרוס מצלמות ברחבי העיר שיחליפו את הפקחים, אך בערים שונות ברחבי הארץ זה קורה כבר זמן מה. העיר חיפה למדה את התכסיס כבר לפני שנתיים - עם מצלמה אי אפשר הרי להתמקח ולהתווכח, והיא מכניסה יותר כסף לקופה מאשר פקח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעיר כפר סבא הוטמעה מערכת כזאת לפני כ-10 חודשים - שלוש דקות של חניה במקום אסור וקיבלת דוח של 250 שקלים. ראשון לציון שחילקה 167,000 דוחות חנייה בשנת 2013, מריצה פיילוט של ניידת דוחות המצלמת רכבים באופן אוטומטי וירושלים בוחנת בימים אלה אפשרות דומה של מצלמות שיחליפו פקח.

"העיריות גילו את הפתרון הקל והמהיר ביותר להוציא כסף מהאזרח", הסביר עורך וואלה! רכב קובי ליאני. "במקום לטפל בבעיית החנייה בערים ובמצוקת החנייה, הם מצאו דרך להכניס כסף משם".

ייתכן וההשראה הגיע מן העולם. באוסטרליה למשל, ישנם מדחני חנייה שמזעיקים שוטר אם נגמר זמן החנייה. בבריטניה ומדינות נוספות, ניידות אבטחה עוקבות אחרי נהגים סוררים ומצלמות אותם. "אני מניח שבשלב מסוים יהיו קצת חיכוכים, יהיו תביעות, יש שבועיים להתרגל לקיומן של המצלמות ומשם נראה", סיכם ליאני.