המאבק ביוקר המחייה: יופחת המכס על ייבוא מגוון מוצרי חלב

משרד הכלכלה צפוי להוריד את המכס הכרוך בייבואם של מגוון מוצרי חלב ב-80%. בין המוצרים ברשימה: חלב, חמאה ויוגורט. השר בנט: "החברות הקטנות יגידילו אחיזתן בשוק והתחרות תגבר"

ייבוא חלב במכס מופחת, ארכיון (חדשות 2)

האם בקרוב נצפה בהוזלת מוצרי החלב במקררי רשתות השיווק? משרד הכלכלה צפוי לפרסם בימים הקרובים מכסות חדשות לייבוא מגוון מוצרי חלב בשיעור מכס מופחת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המשרד מתכנן לאפשר ייבואם של חלק ממוצרי החלב במכס מופחת בשיעור של 20% בלבד. בשורת המוצרים נכללים חמאה באריזות קמעונאיות, חלב ושמנת מרוכזים ובלתי מרוכזים, חובצה ויוגורט. מהלך זה מהווה למעשה יישום של החלטת ממשלה לרפורמה במשק החלב הידועה בשם "מתווה לוקר".

במשרד הכלכלה טוענים כי ההכרזה העתידית מתווספת לשורת צעדים אחרים שננקטו באחרונה במשרד הכלכלה במטרה להגביר את התחרות במשק ולפעול להורדת יוקר המחיה בישראל. בהקשר זה, מזכירים במשרד הכלכלה, כי השר נפתלי בנט הודיע על החלטתו להנחות את ועדת המכסות במינהל תעשיות לעדכן את הקריטריונים לחלוקת הקצאות מהמכסות הפטורות ממכס ביבוא של אבקת חלב וחמאה לישראל, באופן שיעודד תחרות בשוק מוצרי החלב.

"התחרות תגדל", השר בנט (פייסבוק)

"החברות הקטנות יגדילו אחיזתן בשוק"

כך, בהתאם להנחיותיו של השר, עדכנו במינהל תעשיות במשרד הכלכלה את הקריטריונים, וחלוקת המכסות הפטורות ממכס באבקות חלב וחמאה לשנת 2014 כבר בוצעה על פי הקריטריונים החדשים.

שר הכלכלה נפתלי בנט אמר כי המהלך צפוי לאפשר לחברות רבות להגדיל את חלקן בשוק ויביא להורדת מחירים. כי "המהלך שאנו עושים היום, שיאפשר ייבוא מספר מוצרי חלב במכס מופחת, יסייע לחברות הקטנות להגביר אחיזתן בשוק ויביא להגדלת התחרות במשק. אני מצפה, כי הורדת שיעור המכס תתגלגל לצרכנים", אמר השר.