סכסוך עבודה ואיומי שביתה ב"מגה"

בעקבות כוונת הרשת לסגור סניפים ולפטר מאות עובדים, מאיימת היום ההסתדרות כי 6,500 עובדי הרשת יפתחו בשביתה בתחילת חודש מרס אם לא ייענו דרישותיהם

מאות עובדים בסכנת פיטורים. ארכיון

6,500 עובדי רשת "מגה" מאיימים בשביתה בתחילת חודש מרס. ההסתדרות החדשה הכריזה היום (רביעי) על סכסוך עבודה בעקבות כוונת הרשת לסגור סניפים ולפטר מאות עובדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעת ההסתדרות נכתב כי הנהלת הרשת מגבשת תכנית לסגירת עשרה סניפים באופן חד צדדי וללא שיתוף נציגויות העובדים. בנוסף טענו בהסתדרות כי קיים גידול בעומס העבודה על העובדים עקב מחסור הולך וגובר בכוח אדם.

"המעסיקה מתעלמת מפניות של נציגות העובדים בעניין, תוך יצירת עובדות בשטח", נכתב בהודעת השביתה, בה נטען עוד כי ניהול המשא ומתן נעשה "בחוסר תום לב ובדרך שאינה מקובלת ביחסי עבודה קיבוציים".

לוועד עובדי החברה נודע ביום שני על כוונת ההנהלה, וראש חטיבת המסחר והקמעונאות בהסתדרות ראובן פרי שיגר מכתב למנכ"ל החברה מוטי קרן, ובו התריע כי אם ההנהלה לא תיכנס למשא ומתן עם העובדים על צעדי התייעלות, ההסתדרות תשקול נקיטת צעדים משפטיים וארגוניים עד כדי שביתה כללית של הרשת.

בחודשים האחרונים התקיימו דיונים בין הנהלת הרשת לבין יו"ר ועד עובדי החברה אייל אלי והפרופסור ירון זליכה שנשכר על ידי העובדים לייעץ במשא ומתן על הליכי ההתייעלות בחברה. נציגי העובדים וזליכה גיבשו מתווה המאפשר לחברה לנקוט צעדי התייעלות משמעותיים מבלי לפטר עובדים, ועל בסיס מתווה זה נוהל המשא ומתן.