מנכ"ל חדש לטבע: ארז ויגודמן

מנכ"ל מכתשים אגן מונה רשמית למנכ"ל ענקית התרופות. הוא אמנם לא מגיע מתעשיית התרופות, אך נראה שהזיקה הישראלית הייתה חשובה יותר לחלק מחברי הדירקטוריון. יו"ר החברה פיליפ פרוסט: "לארז הבנה עמוקה של החברה ושל התעשייה בה היא פועלת"

מונה למנכ"ל טבע, ויגודמן (סיון פרג)

חברת טבע הודיעה היום (ה') כי ארז ויגודמן מונה לנשיא ומנכ"ל החברה וייכנס לתפקידו החל מ-11 בפברואר. ויגודמן יחליף את המנכ"ל בפועל איל דשא, שישוב למלא את תפקידו המקורי כמנהל הכספים הראשי של החברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זהו כבוד גדול עבורי להתמנות לנשיא ומנכ"ל טבע", אמר ויגודמן עם פרסום ההודעה הרשמית על מינויו. "אני מבין את האתגרים העומדים בפני טבע ואני בטוח שיחד עם צוות ההנהלה נוכל להתמודד עם האתגרים הניצבים בפנינו ולעמוד במחויבות שלנו להשיא ערך לבעלי המניות על ידי הרחבת עסקי החברה והשגת צמיחה ארוכת טווח."

יו"ר החברה פיליפ פרוסט אמר על המינוי: "אני רוצה לברך את ארז על מינויו למנכ"ל טבע. לארז, המכהן כחבר דירקטוריון טבע משנת 2009, הבנה עמוקה של החברה ושל התעשייה בה היא פועלת, באופן הממצב אותו בעמדה חזקה להתחיל את עבודתו בתנופה ולייצר ערך לבעלי המניות".

פרוסט ציין לשבח את תפקודו של המנכ"ל בפועל אייל דשא: "אני רוצה להודות לאיל על שהוביל את החברה בתקופה חשובה זו, ועל התמקדותו בהוצאה לפועל של האסטרטגיה שלנו". 

התגבשה תמיכה בדירקטוריון (חדשות 2)

לא מגיע מתחום הפארמה

ויגודמן, מנכ"ל מכתשים אגן, נחשב לאסטרטג ולאיש תפעול מעולה, בעל הבנה עסקית עמוקה, שהוביל מהלכים מוצלחים בחברה, אף שלא "נולד" בתחום פעילותה.

הוא מוכר כמנהל שלומד מהר, וכמי שמתאים להוציא לפועל את תוכנית ההתייעלות של טבע, הכוללת פיטורים נרחבים, בשל היותו מנהל ישראלי בעצמו.

ויגודמן אמנם אינו מגיע מתעשיית הפארמה, ואנליסטים ומשקיעים זרים מן התחום אינם מכירים אותו, אולם ככל הנראה בדירקטוריון טבע העדיפו מנכ"ל שאינו איש פארמה קלאסי - לאור הכישלון של מינוי לוין.